Pasaulyje

2019.07.06 13:53

Migrantus gelbėjantis „Sea-Eye“ laivas plaukia į Italiją

BNS 2019.07.06 13:53

Vokiečių labdaros organizacijos „Sea-Eye“ gelbėjimo laivas „Alan Kurdi“ su 65 išgelbėtais migrantais plaukia prie Italijos Lampedūzos salos, kur tarptautiniuose vandenyse jau yra įstrigęs vienas migrantus gelbėjantis laivas.

Šis vėlų penktadienio vakarą pasirodęs „Sea-Eye“ pranešimas neabejotinai dar padidins įtampą santykiuose su Italija, kuri atsisako įsileisti nevyriausybinių organizacijų laivus į savo uostus.

Netoli Lampedūzos prie pat Italijos teritorinių vandenų šiuo metu yra įstrigęs Italijos labdaros organizacijai „Mediterranea“ priklausantis laivas „Alex“ su 40 migrantų, kuriam Italija yra uždraudusi artėti prie šalies krantų.

„Sea-Eye“ pareiškė, jog griežtos pozicijos migrantų klausimu besilaikantis Italijos vidaus reikalų ministras Matteo Salvini (Matėjas Salvinis) „mūsų neįbaugins“. Pasak organizacijos, laivas „plaukia į artimiausią saugų uostą“.

Pranešama, jog 39 išgelbėtieji yra nepilnamečiai.

Naujo ginčo grėsmė kilo praėjus vos savaitei po to, kai vienas vokiečių gelbėjimo laivas su dešimtimis prie Libijos krantų išgelbėtų migrantų po dvi savaites trukusios jo kapitonės ir italų pareigūnų priešpriešos be leidimo įplaukė į Italijos Lampedūzos uostą.