Naujienų srautas

Pasaulyje2019.07.05 20:09

JK išardžius „didžiausią šiuolaikinės vergijos“ tinklą nuteista kalėti Lenkijos piliečių

BNS 2019.07.05 20:09

Didžiosios Britanijos prokurorai penktadienį atskleidė pasiuntę į kalėjimą už žmonių kontrabandą aštuonis Lenkijos piliečius, apgaule išgabenusius iš savo šalies šimtus žmonių per „didžiausią šiuolaikinės vergijos“ operaciją, kada nors išaiškintą Jungtinėje Karalystėje ir galbūt Europoje.

Penktadienį liovėsi galiojęs draudimas viešinti informaciją apie trejus metus trukusį tyrimą ir vėlesnį teismą. Tyrėjai nustatė, kad ši gauja išnaudojo šimtus lenkų benamių ir narkomanų, išgabentų iš savo šalies į Britaniją.

Liudijimai teismui ir policijos duomenys rodo, kad kai kuriems šių žmonių būdavo mokama vos po 10 svarų (11,15 euro) per savaitę už sunkų fizinį darbą, pavyzdžiui, siuntinių skirstymą arba svogūnų derliaus nuėmimą. Šios operacijos centras buvo vidurio Anglijos miestas Birmingamas.

Aukos buvo laikomos skurdžiomis sąlygomis ir nuolat prižiūrimos, kad nepabėgtų.

„Atsiliepė 88 nukentėjusieji, bet tyrimas atskleidė, kad buvo daugiau kaip 300 kitų tikėtinų aukų“, – sakė Anglijos karūnos prokuratūros pareigūnas Markas Paulas (Markas Polas).

„Pažeidžiami vyrai ir moterys būdavo užverbuojami Lenkijos gatvėse pažadant geresnį gyvenimą, bet jie tebuvo žiauriai išnaudojami ir įkalinami beviltiškame priklausomybės rate, negalėdami niekur kitur išeiti“, – pridūrė jis.

Išnagrinėjus tris bylas aštuoni gaujos nariai buvo nuteisti kalėti nuo trejų iki 11 metų. Paskutinis posėdis įvyko penktadienį.

Jie buvo nuteisti už tokius nusikaltimus kaip prekyba žmonėmis ir pinigų plovimas, taip pat susimokymas įtraukti kitus žmones į priverstinius darbus.

„Tai didžiausias tokio pobūdžio teismas dėl šiuolaikinės vergijos Jungtinėje Karalystėje ir, ko gera, Europoje“, – pažymėjo M. Paulas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi