Pasaulyje

2019.07.05 18:34

Kijeve pirmadienį rengiamas Ukrainos ir ES viršūnių susitikimas

BNS2019.07.05 18:34

Europos Komisijos vadovas Jeanas-Claude`as Junckeris, Europos Vadovų Tarybos pirmininkas Donaldas Tuskas ir Europos Sąjungos užsienio politikos vadovė Federica Mogherini liepos 8 dieną Kijeve dalyvaus 21-ajame Ukrainos ir ES viršūnių susitikime.

Kaip pranešama Europos Vadovų Tarybos (EVT) svetainėje paskelbtame pranešime, D. Tuskas ir J.-C. Junckeris susitikime atstovaus Bendrijai, o Ukrainai – jos prezidentas Volodymyras Zelenskis.

„Viršūnių susitikime ES patvirtins savo paramą Ukrainos suverenumui ir teritoriniam vientisumui bei Minsko susitarimų vykdymui... Į darbotvarkę įtraukta padėtis Azovo jūroje ir papildomos regiono palaikymo priemonės“, – sakoma pranešime.

Jame nurodoma, kad lyderiai taip pat aptars Rusijos pilietybės suteikimo separatistinių Rytų Ukrainos rajonų gyventojams klausimą, ES ir Ukrainos santykių prioritetus, ES ir Ukrainos asociacijos sutarties įgyvendinimo bei prekybos klausimus.

„Lyderiai peržiūrės Ukrainos reformų programos pažangą, ypač kovoje su korupcija, ir ES paramą šiam procesui. Energetikos sektoriaus reformos, įstatymų viršenybės (klausimai) taip pat įtraukti į susitikimo dienotvarkę“, – sakoma pranešime.

ES ir Ukrainos lyderių susitikimas numatytas pirmadienį 14 val., o 16 val. 15 min. turėtų vykti vadovų spaudos konferencija, skelbiama EVT svetainėje.

Europos Komisijos pranešime taip pat nurodyta, kad susitikime dalyvaus ES plėtros komisaras Johannesas Hahnas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.