Naujienų srautas

Pasaulyje2019.07.05 17:16

Vokietijos ministras išsakė sąlygą, kuri leistų Balkanų šalims įstoti į ES

ELTA 2019.07.05 17:16

Korupcijos suvaldymas – pagrindinė sąlyga į Europos Sąjungą norinčioms įstoti Balkanų šalims, teigia Vokietijos ekonomikos ministras Peteris Altmaieris. Iš viso šešios Balkanų šalys yra pareiškusios norą prisijungti prie ES, rašo „Deutsche Welle“.

„Mums nereikia tiesiog tolerancijos Balkanų šalyse, mums reikia saugių teisinių valstybių, mums reikia nepriklausomų teismų. Korupcija turi būti pažabota. Tai mes esame linkę aptarti kaip draugai“, – Lenkijos mieste Poznanėje organizuotoje Vakarų Balkanų konferencijoje kalbėjo P. Altmaieris.

Konferencijoje buvo aptarti šešių Balkanų šalių ES integracijos klausimai. Būtent Vokietija 2014 m. inicijavo diskusijas dėl Balkanų integracijos į Bendriją.

Konferencijoje dalyvavo visų šių šalių – Serbijos, Albanijos, Šiaurės Makedonijos, Bosnijos ir Hercegovinos, Juodkalnijos ir Kosovo – atstovai.

„ES nori padėti kitoms šalims prisiderinti prie mūsų rinkos standartų ir taip atverti galimybes Vokietijos ir visos Europos rinkoms“, – tikino P. Altmaieris. Pasak jo, įstojimas į ES padėtų sumažinti įtampą tarp Balkanų šalių ir Bendrijos, o dvišalė prekyba smarkiai išaugtų.

Vis dėlto, kol kas Balkanų šalys esą negali tikėtis įstoti į ES, nes jose korupcijos lygis vis dar yra pernelyg aukštas.

„Transparency International“ duomenimis, pagal pakantumą korupcijai blogiausia situacija – Albanijoje, po jos seka Kosovas ir Šiaurės Makedonija.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi