Pasaulyje

2019.07.05 12:46

Apklausa: vokiečiams kraštutiniai dešinieji kelia daugiau nerimo nei islamistai

LRT.lt2019.07.05 12:46

Tik trečdalis vokiečių mano, kad jų šalies gynybos ministrė Ursula von der Leyen yra tinkama vadovauti Europos Komisijai (EK), rodo „Infratest dimap“ atlikta viešosios nuomonės apklausa, kurią apžvelgia „Deutsche Welle“. Be to, apklausa atskleidžia, jog vokiečiai labiau nerimauja dėl kraštutinės dešinės nei islamistų išpuolių.

56 proc. respondentų sakė neigiamai žiūrintys į ES lyderių sprendimą nominuoti U. von der Leyen naująja institucijos pirmininke.

Vokietės U. von der Leyen kandidatūrą dar turi patvirtinti Europos Parlamentas (EP), tačiau didžioji dalis politikės tėvynainių ne itin džiaugiasi politikės sėkme. Balsavimas dėl U. von der Leyen kandidatūros numatomas liepos viduryje.

Kitoje agentūros apklausoje, atliktoje tuo pačiu metu, 54 proc. vokiečių atsakė esantys patenkinti arba labai patenkinti Angela Merkel kaip šalies kanclere, tačiau tik 29 proc. nurodė jos vadovaujamos Vyriausybės darbą vertinantys palankiai.

Dar prasčiau vertinama A. Merkel įpėdine vadinama Annegret Kramp-Karrenbauer, neseniai išrinkta Krikščionių demokratų partijos pirmininke. 22 proc. jos veiklą vertina teigiamai, o tai yra dviem nuošimčiais mažesnis skaičius lyginant su praėjusiu mėnesiu.

Apklausoje respondentai atsakinėjo ne tik apie šalies politikus.

66 proc. jos dalyvių teigė manantys, kad Vokietijoje pernelyg nuolaidžiaujama kraštutiniams dešiniesiems ir nacistinių pažiūrų veikėjams, 71 proc. įsitikinę, kad esama ekstremistinių šios grupės atakų pavojaus. Palyginimui, islamistų teroro išpuolius tikėtinais laiko 60 proc. apkaustųjų.

Taip pat beveik du trečdaliai (65 proc.), anot apklausos, pritaria tam, kad Vokietijos saugumo tarnybos turėtų daugiau galių stebėti komunikaciją internete ir specifiškai socialiniuose tinkluose.

Populiariausi

Maskva

Pasaulyje

2021.04.21 20:44

Praha skelbia Maskvai ultimatumą, kad išsiųstiems čekų diplomatams būtų leista grįžti

Čekijoje sulaikyti 5 asmenys, įtariami teroristine veikla Rytų Ukrainoje; atnaujinta 23.00
Protesto akcija palaikyti Aleksejui Navalnui
10

Pasaulyje

2021.04.21 18:27

Protesto akcijose Navalnui palaikyti sulaikyta per 450 žmonių ir opozicionieriaus bendražygiai

JT ekspertai: Navalnas – „rimtame pavojuje“, atnaujinta 20.49
10