Pasaulyje

2019.07.04 19:22

Buvęs Norvegijos ministras nuteistas kalėti už prieglobsčio prašytojų lytišką išnaudojimą

BNS 2019.07.04 19:22

Norvegijoje nuteistas kalėti penkerius metus vienas buvęs ministras, kelerius metus lytiškai išnaudodavęs tris prieglobsčio prašytojus, ketvirtadienį informavo prokurorai.

72 metų Sveinas Ludvigsenas, buvęs žuvininkystės ministras, buvo nuteistas už piktnaudžiavimą vienos apygardos gubernatoriaus pareigomis ir trijų jaunuolių, vienas iš kurių turi lengvą proto negalią, išnaudojimą.

Šis nuosprendis buvo paskelbtas trečiadienį, bet paviešintas diena vėliau.

Prieš vyrus, kurie dabar yra 25–34 metų amžiaus, buvo smurtauta 2011–2017 metais, rašoma teismo dokumentuose, su kuriais susipažino naujienų agentūra AFP.

Aukos pareiškė teisme, kad dabar jau į pensiją išėjęs S. Ludvigsenas siūlė jiems prieglaudą ir darbus mainais į sekso paslaugas.

Du iš trijų vyrų taip pat nerimavo, kad nepaklusę jie galėjo netekti leidimo gyventi šalyje.

S. Ludvigsenas savo kaltės taip ir nepripažino. Nagrinėjant bylą jis prisipažino, kad abiems pusėms sutikus tris kartus santykiavo su viena iš aukų Osle.

Prieš tapdamas apygardos gubernatoriumi buvęs konservatorių politikas kelis kartus ėjo aukštas pareigas šalies vyriausybėje.

Jis buvo suimtas praėjusių metų pradžioje ir sulaukė kaltinimų lapkritį.

S. Ludvigseno advokatas Kai Vaagas ketvirtadienį sakė norvegų žiniasklaidai, kad jo klientas ketina apskųsti nuosprendį.