Pasaulyje

2019.07.04 15:46

Nepriklausomybės dienos šventė: Vašingtone išrikiuotus tankus nušvies galingi fejerverkai

Šiandien, liepos 4-ąją, Jungtinės Amerikos Valstijos minės Nepriklausomybės dieną. Priešingai nei ansktesniais metais, šalies prezidento sumanymu tai bus didelė patriotinė šventė, nors jo idėjai surengti karinį paradą su tankais Demokratų partijos valdomas Vašingtonas nepritarė.

Tankai į Vašingtoną vis dėlto buvo atvežti, bet pagal pranešimus iš Vašingtono miesto vadovybės, vargu ar jiems bus leista važiuoti miesto gatvėmis. Priežastis – 60 tonų sveriantys „Abrams“ gali sutrupinti asfaltą. Taigi prezidentui Donaldui Trumpui teks pasitenkinti karinių lėktuvų paradu ore.

„Turėsime kelis ten pastatytus tankus. Žinote, su tankais reikia atsargiai, nes keliams nepatinka sunkūs tankai. Taigi pastatysime juos tam tikrose vietose, bet turėsime naujų „Sherman“ tankų ir naujutėlių „Abrams“. Taip pat parodysime naujausios, neįtikėtinos karinės įrangos, kuria labai didžiuojamės“, – entuziastingai kalbėjo Baltųjų rūmų šeimininkas.

Be paties prezidento kalbos prie garsiojo Linkolno memorialo, didžiausiu šventės Vašingtone akcentu turėtų būti itin dideli fejervarkai. Pernai jie truko 20 minučių, šįvakar fejerverkų programa truks net 35-ias. Planuojama, kad virš nacionalinės alėjos sušvis net 200 metrų ilgio JAV vėliava.

Idėja surengti didelį karinį paradą prezidentui D. Trumpui kilo pamačius tokį Paryžiuje.

Plačiau – Sauliaus Masalsko reportaže nuo 9.55 min.

Žinios. Viktoras Pranckietis neatsistatydina: paklūstu Lietuvos Respublikos, o ne Ramūno Karbauskio įsakymams