Pasaulyje

2019.07.04 14:27

Pekino sąlygos: kad būtų pasiektas prekybos susitarimas, JAV turi atšaukti muitus

BNS2019.07.04 14:27

Jungtinės Valstijos turi atšaukti Kinijai nustatytus naujus importo muitus, kad dvi šalys galėtų pasiekti susitarimą ir užbaigti prekybos karą, ketvirtadienį pareiškė Kinijos prekybos ministerija.

Praėjus kelioms dienoms po to, kai JAV ir Kinijos prezidentai Donaldas Trumpas ir Xi Jinpingas paskelbė naujas prekybos paliaubas, ministerijos atstovas spaudai Gao Fengas pareiškė, jog dviejų didžiausių pasaulio ūkių prekybos derybininkų komandos „palaiko ryšį“.

„Jungtinių Valstijų vienašališkai padidinti muitai, kurie taikomi Kinijos eksportui į Jungtines Valstijas, yra trinties Kinijos ir JAV ekonominiuose ir prekybos santykiuose atspirties taškas“, – pažymėjo atstovas per kas savaitę rengiamą spaudos konferenciją.

„Kad dvi šalys galėtų pasiekti susitarimą, nustatyti muitai turi būti visiškai panaikinti. Kinijos požiūris šiuo klausimu yra aiškus ir nuoseklus“, – pareiškė jis.

JAV ir Kinija yra nustačiusios papildomus importo muitus 360 mlrd. JAV dolerių vertės viena kitos prekėms.

Gegužę JAV apkaltino Kiniją išsižadant sutartų įsipareigojimų ir derybos nutrūko.

Tačiau savaitgalį Japonijoje susitikę D. Trumpas ir Xi Jinpingas sutarė atgaivinti derybas.

JAV valstybės vadovas pareiškė, jog nenustatys naujų importo muitų kiniškoms prekėms, ir pažymėjo galįs sušvelninti požiūrį į Kinijos telekomunikacijų įrangos milžinę „Huawei“, kurią kiek anksčiau įtraukė į „juodąjį sąrašą“.