Pasaulyje

2019.07.04 11:28

Paaiškėjo, kodėl kilo gaisras Rusijos povandeniniame aparate

ELTA, LRT.lt 2019.07.04 11:28

Rusija atskleidė, kad pagrindinė 14 gyvybių nusinešusį gaisrą povandeniniame aparate sukėlusi priežastis buvo Akumuliatorių skyriuje užsiplieskusi ugnis.

Pirmadienį povandeniniame aparate netoli Severomorsko karinio laivyno bazės šiaurinėje Murmansko srityje kilo gaisras, pražudęs didžiąją dalį įgulos. Trečiadienį Kremliaus atstovai žadėjo incidento detalių neaiškinti, bet ketvirtadienį buvo paskelbta gaisro priežastis.

Gynybos ministras Sergejus Šoigu aiškino, kad aukščiausios valstybinės paslapties povandeninis laivas, plukdęs tyrinėjimams skirtą giliavandenį aparatą, buvo varomas ir branduoliniu kuru, bet reaktorius buvo gerai izoliuotas nuo ugnies.

14 įgulos narių žuvo prisikvėpavę nuodingų dūmų. Ketvirtadienį gynybos ministras per oficialų pokalbį prezidentą Vladimirą Putiną patikino, kad pagrindinė gaisro priežastis buvo nustatyta – užsidegė Akumuliatorių skyrius, paskui ugnis išplito.

„Branduolinio kuro skyrius povandeniniame laive buvo visiškai izoliuotas, jame nebūna žmonių. Įgula ėmėsi visų reikalingų priemonių tą skyrių apsaugoti, jis nepažeistas ir veikia. Tai leidžia tikėtis, kad netrukus laivą vėl bus galima naudoti“, – sakė S. Šoigu.