Naujienų srautas

Pasaulyje2013.01.22 14:50

Japonija vizitu į Kiniją siekia sumažinti įtampą tarp šalių

Pirmojo oficialaus vizito į Kiniją po Japonijos rinkimų vyksta naujosios Japonijos dešiniųjų valdančios koalicijos atstovas. Anot Japonijos vyriausybė, vizito tikslas – pastarąjį pusmetį tarp dviejų Azijos milžinių augusios įtampos mažinimas.

Pirmojo oficialaus vizito į Kiniją po Japonijos rinkimų vyksta naujosios Japonijos dešiniųjų valdančios koalicijos atstovas. Anot Japonijos vyriausybė, vizito tikslas – pastarąjį pusmetį tarp dviejų Azijos milžinių augusios įtampos mažinimas.

Naujoji Japonijos vyriausybė, regis, yra pasirengusi mesti visas diplomatijos pajėgas tam, kad santykiai su Kinija būtų sutvarkyti neatsisakant Japonijos nacionalinių interesų.

Nešinas Japonijos premjero laišku komunistų partijos generaliniam sekretoriui, į Kiniją vyksta politinį budizmą propaguojančios Naujojo Komeito partijos vadovas. Nusiginklavimo, taikos ir harmonijos su pasauliu vėliavą nešantys budistai sudaro tik mažą dalį valdančiosios koalicijos Japonijos parlamente, tačiau konservatoriaus premjero Shinzo Abe sprendimu, būtent jie Kinijai veža žinią, kad bendrų interesų daugiau nei skirtumų.

Išlydėdamas pasiuntinį į Kiniją, Japonijos užsienio reikalų ministras pabrėžė: nepaisant to, kad Japonija neatsisakys savo pozicijos dėl Senkaku salų, kurios daugiau orumo nei teritorijos simbolis, tai neturi būti pagrindinė santykių su Kinija tema.

„Visų pirma, Japonijos vyriausybė pripažįsta, kad santykiai su Kinija yra vieni svarbiausių Japonijos dvišalių santykių. Antra, manome, kad Kinija ir Japonija gali turėti abipusės naudos grįsdamos santykius bendrais strateginiais interesais, visų pirma – ekonomika. Abi šalys turi gilinti bendradarbiavimą visose sferose“, – sako Japonijos užsienio reikalų ministras Fumio Kišida.

Natsuo Yamaguchi, į Kiniją atvykstančio Japonijos politiko, partija – viena mėgstamiausių Japonijos politinių jėgų Kinijoje. Tad taikus japonų tonas – maloni žinia kinams.

„Kinija palaiko draugiškus santykius su politiniu ir civiliniu Japonijos visuomenės sluoksniu. Jau ilgą laiką mūsų bendravimas visiškai normalus. Toks ryšys, kokį dabar siekia užmegzti Japonija, yra pakankamas sustiprinti abiejų šalių bendradarbiavimą ir paspartinti opių problemų sprendimą“, – teigia Kinijos užsienio reikalų ministerijos atstovas Hong Lei Sajing.

Tiesa, po tokio taikos balandžio siuntimo Japonijos ir Kinijos neišvengiamai lauks žymiai svarbesnių pareigūnų susitikimas, kuriame kinams veikiausiai rūpės ir pirmą kartą po Antrojo pasaulinio karo japonų paskelbta remilitarizacija. Tačiau kol kas Kinija patenkinta – Japonijai būtina savo ekonomiką traukti iš stagnacijos ir geresnio partnerio nei Kinija tolimuosiuose rytuose nėra, tad ginčus dėl negyvenamų salų verta atidėti į antrą planą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi