Pasaulyje

2019.07.03 19:35

Japonijoje dėl smarkių liūčių evakuojama 1,1 mln. žmonių

BNS 2019.07.03 19:35

Japonijos pietinius rajonus skalaujant smarkioms liūtims valdžios pareigūnai nurodė evakuotis daugiau nei vienam milijonui žmonių, praėjus metams po daugiau nei 200 žmonių gyvybių pareikalavusių potvynių.

Kai kuriose lietaus išplautose vietovėse jau pranešta apie nedideles žemės nuošliaužas, paskelbė visuomeninis transliuotojas NHK.

Jis taip pat informavo, kad Kagošimos ir Mijadzakio prefektūrose nurodymus išsikelti į prieglaudas gavo 1,12 mln. žmonių, o žemės nuošliaužos jau nunešė kelis automobilius ir palaidojo vieną namą Kagošimoje.

Kol kas pranešimų apie sužeistus žmones nėra. Oficialių duomenų, kiek žmonių sureagavo į valdžios perspėjimą palikti savo namus, taip pat negauta.

Evakuacija skelbiama esant didelei stichinės nelaimės tikimybei. Savivaldybės tarnybos paprastai ne kartą ragina pavojinguose rajonuose esančius žmones trauktis į saugią vietą, tačiau neretai šių nurodymų nepaisoma.

Kagošimos, Kumamoto ir Mijadzakio prefektūrose maždaug 868 tūkst. žmonių sulaukė žemesnio lygio perspėjimų apie pavojaus su rekomendacija evakuotis, skelbia NHK.

Japonijos meteorologijos agentūra taip pat perspėjo dėl pavojų žmonių gyvybės keliančių žemės nuošliaužų pavojaus kai kuriose Kagošimos dalyse. Pranešime priduriama, kad lietus prognozuojamas visą naktį.

„Jei smarki liūtis tame pačiame rajone trunka valandų valandas, galime paskelbti specialių perspėjimą dėl lietaus“, – sakė agentūros pareigūnas Ryuta Kurora. Pasak jo, tai jau bus aukščiausio lygio pavojaus perspėjimas, nurodantis, kad stichinė nelaimė jau prasidėjo.

„Kai bus paskelbtas šis perspėjimas evakuotis jau bus per vėlu, – perspėjo jis. – Evakuokitės anksčiau, jo nelaukdami.“

Kagošimos gubernatorius Satoshi Mitazono gyventojus įspėjo, kad padėtis yra „ypatingai pavojinga“.

„Didelė nelaimė gali įvykti bet kur ir bet kada“, – sakė pareigūnas. Jis pridūrė, kad jau paprašė Japonijos savigynos pajėgų pagalbos.

Šiemet Japonijos tarnybos skuba raginti žmones susirasti saugų prieglobstį po to, kai praėjusią vasarą per rekordiškai smarkių liūčių sukeltus potvynius ir nuošliaužas šalies vakariniuose rajonuose žuvo daugiau nei 200 žmonių.

Aukų skaičius galėjo būti mažesnis, jeigu evakuacija būtų paskelbta anksčiau ir kai kurie žmonės nebūtų ignoravę šio įsakymo. Žemės nuošliaužos ar potvynių vanduo nuniokojo ištisus rajonus.