Pasaulyje

2019.07.03 16:16

Italija išvengė ES nuobaudų dėl biudžeto deficito

ELTA 2019.07.03 16:16

Romai pažadėjus imtis priemonių ir suvaldyti biudžeto deficitą, Europos Komisija (EK) nusprendė kol kas nesiimti perviršinio deficito procedūros prieš Italiją dėl didžiulės valstybės skolos.

„Komisija nusprendė, kad perviršinio deficito procedūra prieš Italiją dėl jos skolos šiuo metu nėra pagrįsta“, – pareiškė ekonomikos reikalų eurokomisaras Pierre'as Moscovici.

EK tokį sprendimą priėmė po to, kai Italijos premjeras Giuseppe Conte patikino, kad šalies 2019 m. biudžeto deficitas neviršys anksčiau sutartų 2,04 proc. bendrojo vidaus produkto (BVP).

Italijos Vyriausybė pirmadienį suskaičiavo, kad šiemet įplaukos į valstybės biudžetą turėtų būti 6,24 mlrd. eurų didesnės nei planuota, o išlaidos – tik 130 mln. eurų, taigi, tikino Vyriausybės atstovai, deficitas mažės ir pasieks Romos ir Briuselio sutartą ribą.

Birželio pradžioje Briuselis įteikė formalų įspėjimą Italijai dėl šalies biudžeto deficito ir didžiulės valstybės skolos ir pradėjo perviršinio deficito procedūrą, kuri galėjo baigtis daugiau nei 3 mlrd. eurų bauda šaliai.

Pernai spalį EK atmetė Romos siūlytą biudžeto projektą, kuriame buvo numatytas daugiau nei 3 proc. biudžeto deficitas. Gruodį EK ir Italijai pavyko sutarti dėl šalies biudžeto, kurio deficitas siektų 2,04 proc.