Naujienų srautas

Pasaulyje2019.07.03 15:39

Žiniasklaida: HP ir „Dell“ planuoja iškelti gamybą iš Kinijos

ELTA 2019.07.03 15:39

Keletas didelių Jungtinių Valstijų ir Japonijos technologijų įmonių planuoja iškelti dalį gamybinių pajėgumų iš Kinijos. Tokio sprendimo bendrovės imasi dėl niekaip nesibaigiančio prekybos karo tarp Vašingtono ir Pekino, rašo „Nikkei Asian Review“.

Kompiuterių gamintojai HP ir „Dell“ ketina iš Kinijos iškelti apie 30 proc. šiuo metu šalyje gaminamų nešiojamųjų kompiuterių gamybos, teigia su bendrovių planais susipažinę „Nikkei Asian Review“ šaltiniai.
Tuo tarpu milžinai „Microsoft“, „Google“ valdanti „Alphabet“, „Amazon“, „Sony“ ir „Nintendo“ taip pat svarsto iškelti dalį žaidimų konsolių ir išmaniųjų garsiakalbių gamybos iš Kinijos.

JAV ir Kinijos prezidentai Donaldas Trumpas ir Xi Jinpingas praeitą savaitę vykusiame Didžiojo dvidešimtuko (G20) šalių viršūnių susitikime sutarė dėl paliaubų prekybos kare ir derybų atnaujinimo.
Vis dėlto, tikėtina, kad bendrovės perkels dalį gamybos iš Kinijos į Pietryčių Azijos šalis, nes jose darbo jėga tiesiog yra pigesnė.

Birželį pirmą žingsnį gamybos perkėlimo iš Kinijos link žengė ir „Apple“. Garsiųjų „iPhone“ gamintojas paprašė savo tiekėjų įvertinti 15-30 proc. gamybos pajėgumų perkėlimo iš Kinijos į Pietryčių Aziją kaštus.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi