Pasaulyje

2019.07.03 16:04

Bombardavimą Libijos pabėgėlių centre JT įvardija karo nusikaltimu

Apie 40 žmonių žuvo, dar mažiausiai dvigubai tiek sužeista Libijos sostinėje per oro antskrydį subombardavus migrantų laikymo centrą. Pilietinio karo kamuojamoje šalyje Jungtinių Tautų pripažinta Vyriausybė dėl įvykdyto išpuolio kaltina maršalą Khalifą Haftarą ir jo pajėgas.

Pilietinio karo draskomoje Libijoje oro anstkrydžių ir panašių atakų pasitaiko, tačiau šį kartą subombarduotas migrantų sulaikymo centras. Daugiau kaip 120 migrantų šiąnakt buvo tame centre, didžioji dauguma nuo šio bombardavimo nukentėjo.

Abi kariaujančios pusės kaltina viena kitą, tačiau akys labiausiai krypsta į maršalo Kh. Haftaro pajėgas. Ypač todėl, kad pirmadienį jo pajėgų generolas spaudos konferencijoje pranešė, kad bus bombarduojama.

„Oro operacijų pajėgos prašo visų piliečių Tripolyje, jo apylinkėse, taip pat ir kitose vietose nesilankyti teroristų grupuotės susirinkimuose, stovyklose ar amunicijos sandėliuose“, – sako Ahmedas al Mesmari, maršalo pajėgų generolas.

Teroritų grupuote šiuo atveju laikoma Libijos Nacionalinės vienybės Vyriausybė, kurią remia Jungtinės Tautos, o migrantų centras nėra karinis objektas. Be to, prieš porą savaičių Nacionalinės vienybės pajėgos užėmė Kh. Haftaro pajėgų sandėlį ir demonstravo jo turimas raketas bei artileriją. Manoma, kad tai – Kh. Haftaro pajėgoms priklausančios trys amerikietiškos raketos „Javelin“ ir septyni Kiniški artilerijos ginklai GP6.

JT pripažinta Vienybės vyriausybė kontroliuoja tik mažą dalį Libijos, tačiau kontroliuoja sostinę Tripolį, o prieš kelias savaites užėmė ir svarbų Garjano miestą.

JT pasmerkė bombardavimą ir pavadino jį karo nusikaltimu.

Plačiau – Igno Kinčino reportaže nuo 5.50 min.

Žinios. Europos parlamento naujuoju pirmininku tapo italas, socialistų demokratų kandidatas Davidas-Maria Sassoli