Pasaulyje

2019.07.03 14:39

Ministras Šoigu: per gaisrą Rusijos povandeniniame aparate žuvo ne visa įgula

atnaujinta 15.20
BNS2019.07.03 14:39

Rusijos gynybos ministras Sergejus Šoigu pranešė, kad kai kurie mokslo tyrimų giliavandenio povandeninio aparato įgulos nariai išgyveno per 14 jūrininkų gyvybių nusinešusį gaisrą. Tikslaus pirmadienį per gaisrą išgelbėtų įgulos narių skaičiaus ministras nenurodė.

Trečiadienį lankydamasis Severomorsko karinio laivyno bazėje šiaurinėje Murmansko srityje S. Šoigu gyrė jūrininkų „didvyriškus“ veiksmus per gaisrą aparate, paaukojant savo gyvybes, kad išgelbėtų civilį ekspertą ir patį laivą.

Informacijos apie gaisro aplinkybes pateikiama nedaug. Gynybos ministerija nurodė, kad jūrininkai apsinuodijo gaisro metu atsiradusiais nuodingais dūmais, tačiau neatskleidė, kiek žmonių buvo laive incidento metu.

Remiantis pranešimu, mokslo tyrimų giluminio nardymo aparatas vykdė batimetrinius matavimus Rusijos teritoriniuose vandenyse Barenco jūroje. Rusijos žiniasklaida pranešė, kad tai buvo slapčiausias Rusijos branduoline energija varomas giluminio nardymo aparatas, skirtas slaptoms misijoms dideliame gylyje.

Rusijos prezidento atstovas žiniasklaidai Dmitrijus Peskovas trečiadienį nurodė, kad visos informacijos apie nelaimę atskleisti ir neplanuojama.

„Esama informacijos, priskiriamos prie valstybės paslapčių kategorijos. Ši valstybės paslaptis saugoma valstybės ir nacionalinio saugumo interesais, – sakė Kremliaus atstovas ir pabrėžė, kad „tokia informacija niekaip neviešinama“.

„Tai niekaip nepažeidžia įstatymų. Tai visiškai atitinka Rusijos Federacijos valstybės paslapčių įstatymus“, – pridūrė jis.

Atstovas pridūrė, kad prezidentas Vladimiras Putinas apie incidentą buvo informuotas nedelsiant ir išsamiai. „Neturi būti jokių abejonių, kad Rusijos ginkluotųjų vyriausiasis vadas turi visą išsamią informaciją“, – pažymėjo D. Peskovas.

Pasak jo, „nepriimtas joks sprendimas“, ar Murmansko srityje bus paskelbtas kokios nors trukmės gedulas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.