Pasaulyje

2019.07.03 13:36

Britų užsienio reikalų sekretoriaus kalbas apie Honkongą kinai vadina „kolonijinėmis fantazijomis“

BNS 2019.07.03 13:36

Kinija trečiadienį pareiškė Londonui oficialų protestą po britų užsienio reikalų sekretoriaus Jeremy Hunto perspėjimo Pekinui dėl „rimtų pasekmių“, jei bus pažeistas Honkongo sugrąžinimo Kinijai susitarimas.

„Atrodo, kad jis fantazuoja išblėsusios britų kolonializmo šlovės (spinduliuose) ir laikydamasis blogo įpročio gestikuliuoti iš aukšto žvelgiant į kitų šalių reikalus“, – spaudos konferencijoje sakė Kinijos užsienio reikalų ministerijos atstovas Geng Shuangas.

Kinija jau antrą dieną iš eilės užsipuola J. Huntą dėl komentarų apie buvusią britų koloniją Honkongą krečiančius beprecedenčius protestus prieš Pekiną.

Pagal 1997 metų susitarimo sugrąžinti Honkongą Kinijai sąlygas Honkongas turi teisių ir laisvių, neregėtų pagrindinėje Kinijos teritorijos dalyje. Tačiau protestuotojai kaltina Pekiną su nerinktų lyderių pagalba laužant šį susitarimą.

„Honkongas yra Kinijos dalis ir turime su tuo sutikti. Bet Honkongo laisvės yra įrašytos į bendrą deklaraciją“, pasirašytą su Didžiąja Britanija, antradienį sakė J. Huntas.

„Tikimės, kad teisiškai įpareigojamas susitarimas bus gerbiamas, o jei ne, bus rimtų pasekmių“, – pridūrė jis.