Pasaulyje

2019.07.03 10:19

Kanados premjeras Ukrainai patvirtino paramą Rusijos agresijos akivaizdoje

ELTA2019.07.03 10:19

Kanados ministras pirmininkas Justinas Trudeau antradienį pasižadėjo toliau remti Ukrainą Rusijos „agresijos akivaizdoje“. Tai Kanados premjeras J. Trudeau sakė po susitikimo su Ukrainos prezidentu Volodymyru Zelenskiu, atvykusiu į Torontą dalyvauti Ukrainos reformų konferencijoje.

„Po Rusijos agresijos ir bandymų pakenkti Ukrainos suverenumui, įskaitant neteisėtą Krymo aneksiją, labai svarbu, kad tokios šalys kaip Kanada palaikytų savo partnerę“, – per spaudos konferenciją su neseniai išrinktu Ukrainos prezidentu sakė J. Trudeau.

„Rusijos veiksmai yra grėsmė ne tik Ukrainai, bet ir tarptautinei teisei“, – pridūrė Kanados premjeras.
Be kita ko, J. Trudeau teigė, kad jį nuliūdino tai, jog Rusija buvo grąžinta į Europos Tarybos Parlamentinę Asamblėją (ETPA). Rusija po 2014 metais įvykdytos Krymo aneksijos neteko balso teisės ETPA.

Kanados premjeras pabrėžė, kad teisės Rusijai grąžintos, nepaisant to, kad Rusija „neišlaisvino Ukrainos jūreivių“, kurie paimti į nelaisvę per Ukrainos ir Rusijos laivų konfrontaciją Kerčės sąsiauryje.

Kalbant apie reformas Ukrainoje, J. Trudeau sakė, kad per paskutinius kelerius metus Ukrainoje „padaryta didelė pažanga“. Kanados politikas pabrėžė esąs įsitikinęs, kad išrinkus V. Zelenskį prezidentu, Ukrainoje bus pasiekta dar didesnė pažanga, ypač kovojant su korupcija.

Konferencija, kuri baigsis ketvirtadienį, subūrė atstovus iš 30 šalių, Europos Sąjungos ir tarptautinių organizacijų, kaip NATO, Pasaulio bankas ir Tarptautinis valiutos fondas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt