Pasaulyje

2019.07.02 20:09

Ilgų derybų finišas: Europos Komisijos pirmininke nominuota Vokietijos gynybos ministrė Leyen

aišku, kas vadovaus Europos Vadovų Tarybai; Grybauskaitės komentaras

Europos Sąjungos lyderiai naująja Europos Komisijos pirmininke antradienį išrinko Vokietijos gynybos ministrę Ursulą von der Leyen, pranešė Europos Vadovų Tarybos pirmininkas Donaldas Tuskas.

Šią kandidatūrą dar turės patvirtinti Europos Parlamentas.

Europos Vadovų Taryba sutarė, kad jos naujuoju pirmininku taptų Belgijos premjeras liberalas Charles'is Michelis, o ES užsienio politikos vadovu – Ispanijos užsienio reikalų ministras socialistas Josepas Borrellis.

Skelbiama, kad Europos Centriniam Bankui vadovaus iki šiol Tarptautiniam Valiutos Fondui vadovavusi Christine Lagarde. Ji keičia pareigas ėjusį Mario Draghi.

„Atlikta! Per EUCO rastas sprendimas“, – savo „Twitter“ žinutėje parašė X. Bettel, turėdamas omenyje Europos Vadovų Tarybos derybas. Jis pridūrė, kad Europos Centrinio Banko vadove siūloma dabartinė Tarptautinio valiutos fondo vadovė Christine Lagarde.

Ji per tviterį parašė esanti pagerbta tokio pasirinkimo.

Dalia Grybauskaitė apie Europos vadovų postų dalybų baigtį: mums šis paketas yra tikrai palankus

„Man garbė būti nominuotai į ECB pirmininkus, – sakoma Ch. Lagarde žinutėje. – Atsižvelgusi į tai ir pasikonsultavusi su TVF direktorių valdybos Etikos komitetu nusprendžiau laikinai nusišalinti nuo TVF vykdomosios direktorės pareigų nominacijos laikotarpiu.“

Tarp favoritų atsidūrė paskutinę dieną

Kad Vokietijos gynybos ministrė yra reali kandidatė užimti šį postą užkulisiuose padėta kalbėti trečiąją diskusijų dėl Europos Sąjungos aukščiausių postų dieną.

Kaip remdamasis „Die Welt“ rašė „Reuters“, Europos Vadovų Tarybos pirmininkas Donaldas Tuskas rėmė būtent Vokietijos gynybos ministrės Ursulos von der Leyen kandidatūrą. Iki pat antradienio ji nebuvo minima tarp favoritų perimti Jeano-Claude'o Junckerio pareigas.

Gavo Lietuvos apdovanojimą

U. Von der Leyen 2017 m. yra gavusi Didįjį kryžių „Už nuopelnus Lietuvai“ – vieną aukščiausių valstybinių apdovanojimų.

„Ursulai von der Leyen vadovaujant Gynybos ministerijai, Vokietija demonstruoja išskirtinę lyderystę stiprinant Lietuvos ir viso rytinio NATO flango saugumą“, – apie politikės nuopelnus yra sakiusi prezidentūra.

Lietuvos apdovanojimas - ne atsitiktinis, politikė vertinama dėl gero Rytų Europos problematikos suvokimo.

Europos Sąjungos lyderiai antradienį Briuselyje trečią dieną iš eilės tarėsi dėl to, kas turėtų užimti aukščiausius Bendrijos postus. Renkantis kandidatus siekta kompromiso tarp naujųjų ir senųjų ES šalių, atsižvelgta į lyčių lygybės kriterijus, politinę priklausomybę ir pastaruosius Europos Parlamento rezultatus.