Pasaulyje

2019.07.02 18:52

Trumpo patarėjas: JAV politika „Huawei“ atžvilgiu nesikeičia

JAV sprendimas blokuoti naujos kartos 5G ryšio technologijas iš Kinijos telekomunikacijų milžino „Huawei“ nebus keičiamas, nepaisant Donaldo Trumpo ir Kinijos prezidento Xi Jinpingo suderėtų prekybos karo paliaubų, teigia Baltųjų rūmų patarėjas ekonomikos klausimais Peteris Navarro.

Pasak P. Navarro, D. Trumpas sutiko leisti parduoti „nedidelį kiekį mikroschemų“ kinų bendrovei, tačiau, tvirtino JAV prezidento patarėjas, tai nekelia jokios grėsmės JAV saugumui. Tuo tarpu „Huawei“ įranga diegiant 5G ryšį gali kelti pavojų.

P. Navarro patikino, kad Baltieji rūmai ir toliau ragins sąjungininkus visame pasaulyje atsisakyti „Huawei“ technologijų.

„Prezidentas Trumpas yra pasiryžęs išvesti JAV į lyderės pozicijas 5G srityje“, – televizijai CNBC sakė D. Trumpo patarėjas, pabrėždamas, kad Vašingtonas yra pasirengęs dirbti kartu su sąjungininkais Europoje.
Šiuo metu JAV neturi jokios vietinės alternatyvos „Huawei“ siūlomam 5G ryšiui. Vienintelės kitos telekomunikacijų bendrovės pasaulyje, pasirengusios diegti 5G ryšį, yra švedų „Ericsson“ ir suomių „Nokia“.

D. Trumpo ir Xi Jinpingo pokalbio Didžiojo dvidešimtuko (G20) šalių viršūnių susitikime metu Pekinas pažadėjo įsigyti daugiau amerikietiškos žemės ūkio produkcijos. Šalys dabar turėtų atnaujinti derybas dėl prekybos susitarimo, galinčio užbaigti metus trunkantį prekybos karą.

Tiesa, prezidentai G20 susitikime sutarė tik dėl paliaubų, o abipusiai muitai kol kas lieka galioti.

Prekybos karas tarp dviejų didžiausių pasaulio ekonomikų prasidėjo pernai. Jungtinės Valstijos kaltino Pekiną verčiant Jungtinių Valstijų bendroves, veikiančias Kinijoje, dalytis technologijomis su vietiniais partneriais ir perduoti intelektinės nuosavybės paslaptis.

Pati Kinija tai neigia. D. Trumpo administracijos pareigūnai taip pat prieštarauja Kinijos keliamiems prekybos barjerams, kaip valstybinėms subsidijoms, reguliavimui, verslo licencijavimo procedūroms, prekių standartų priežiūrai ir kitoms praktikoms, kurios, esą užveria Kinijos rinką užsienio įmonėms arba suteikia vietos įmonėms nesąžiningą pranašumą.