Pasaulyje

2019.07.02 16:00

Dėl velykinių išpuolių Šri Lankoje sulaikyti policijos viršininkas ir gynybos vadovas

BNS2019.07.02 16:00

Šri Lankos policija antradienį suėmė savo vadą ir buvusį Gynybos ministerijos vadovą už tai, kad jie nesugebėjo užkirsti kelio 258 žmonių gyvybes nusinešusiems Velykų sekmadienio išpuoliams, pranešė policijos atstovas Ruwanas Gunasekera.

Pasak jo, policijos vyriausiasis inspektorius Pujithas Jayasundara ir buvęs gynybos sekretorius Hemasiri Fernando buvo suimti praėjus dienai po to, kai generalinis prokuroras paskelbė, kad jų nereagavimas į saugumo tarnybų perspėjimus prilygsta nusikaltimui žmoniškumui.

Abu juos detektyvai rado ir suėmė besigydančius skirtingose ligoninėse, nurodė R. Gunasekera.

Pasak jo, P. Jayasundara ir H. Fernando buvo suimti gavus generalinio prokuroro Dappulos de Liveros nurodymą. Jiems dar gali būti pareikšti kaltinimai dėl nužudymo, sakė prokuroras.

D. de Livera pirmadienį sakė, kad policijos ir gynybos vadovai nereagavo į perspėjimus, gautus prieš kruvinus Velykų sekmadienio išpuolius, dėl kurių kaltinamos vietos džihadistų grupuotės.

Jie turėtų stoti priešais magistratų teismą dėl „nusikalstamo aplaidumo“, sakoma prokuroro laiške laikinajam policijos vadovui.

„Jų aplaidumas prilygsta tam, kas tarptautinės teisės terminais vadinama sunkiais nusikaltimais žmoniškumui“, – rašė D. de Livera.

Generalinis prokuroras įtariamaisiais šioje byloje įvardino dar devynis aukšto rango policijos pareigūnus. Jie taip pat bus teisiami už saugumo sistemos spragas.

Duodami parodymus parlamento komisijai P. Jayasundara ir H. Fernando kaltino prezidentą Maithripalą Siriseną, esą jis nesilaikė nustatytų protokolų vertinant grėsmes nacionaliniam saugumui.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt