Pasaulyje

2019.07.02 15:46

Estijos vyriausybė svarsto galimybę pasitraukti iš ETPA

BNS2019.07.02 15:46

Estijos valdančiojoje koalicijoje išsiskyrė nuomonės apie galimą šalies pasitraukimą iš Europos Tarybos Parlamentinės Asamblėjos (ETPA), šiai institucijai atnaujinus visavertę Rusijos narystę.

„Pastarosiomis dienomis diskutuojama, ar Estijai vertėtų likti ETPA narė. Mes neturėtumėm atsisakyti savo balso ir pozicijos. Tai būtų žingsnis atgal kalbant apie Estijos valstybės raidą“, – pareiškė Estijos buvusi atstovė ETPA, valdančiosios Centro partijos vicepirmininkė Mailis Reps, kurios žodžius citavo jos vadovaujama Švietimo ir mokslo ministerija.

„Būtent ši organizacija padėjo buvusioms sovietinėms valstybėms, įskaitant Estiją, pereiti prie demokratinės santvarkos. Drįsčiau teigti, kad būtent dėl ETPA paramos Estija yra tokia išsivysčiusi šalis“, – pridūrė ji.

Diskusija apie galimą Estijos pasitraukimą iš ETPA kilo grąžinus Rusijai balsavimo teisę šioje organizacijoje. Tokių įgaliojimų Maskva neteko prieš penkerius metus, kai Rusija aneksavo Ukrainai priklausantį Krymą.

Sekmadienį Estijos valdančioji Konservatorių liaudies partija (EKRE) pareiškė, kad surengs balsavimą parlamente dėl tolesnio šalies darbo Europos Taryboje.

„Manome, kad Estija turi sustabdyti narystę organizacijoje, netekusioje savo moralinio autoriteto. Spręsti, ar tęsti ar stabdyti darbą Europos Taryboje turėtų ne tik Estijos vyriausybė, bet ir parlamento deputatai“, – rašoma partijos išplatintame pareiškime.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt