Naujienų srautas

Pasaulyje2019.07.02 12:34

Prancūzija sako „dar nepasirengusi“ ratifikuoti ES ir Pietų Amerikos prekybos susitarimo

BNS 2019.07.02 12:34

Prancūzija „dar nėra pasirengusi ratifikuoti“ milžiniško prekybos susitarimo, kurį po 20 metų derybų pasiekė Europos Sąjunga (ES) ir Pietų Amerikos prekybos blokas „Mercosur“, antradienį pareiškė vyriausybės atstovė spaudai.

Interviu naujienų televizijos kanalui BFM Sibeth Ndiaye paminėjo ES ir Kanados prekybos susitarimą, kuriam ratifikuoti prireikė nemažai metų, ir pridūrė: „Mercosur“ šalių atveju elgsimės taip pat... Nuodugniai įvertinsime susitarimą ir, atsižvelgdami į jo detales, priimsime sprendimą... Prancūzija dar nėra pasirengusi ratifikuoti (susitarimo).“

Prekybos susitarimas, kurį penktadienį pasiekė ES ir keturios Pietų Amerikos šalys – Argentina, Brazilija, Paragvajus ir Urugvajus, – yra didžiausias ES istorijoje.

Pasiektą susitarimą šalys pavadino aiškiu įsipareigojimu siekti laisvos prekybos ir daugiašališkumo tuo metu, kai Jungtinėse Valstijose, kurios yra pakursčiusios nemažai prekybos ginčų, didėja protekcionizmas.

Tačiau susitarimas sukėlė didelį Europos ūkininkų ir nevyriausybinių organizacijų (NVO) susirūpinimą. Ūkininkai baiminasi nesąžiningos konkurencijos su Pietų Amerikos gamintojais, o NVO nerimauja dėl susitarimo pasekmių klimatui.

Prancūzijoje susitarimas sulaukė ir kairiųjų, ir dešiniųjų politikų, taip pat kai kurių prezidento Emmanuelio Macrono centristinės partijos „Respublika, pirmyn!“ narių kritikos.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi