Naujienų srautas

Pasaulyje2019.07.02 11:29

Čekija apribojo Rusijos aviakompanijų skrydžius

BNS 2019.07.02 11:29

Praha apribojo Rusijos aviakompanijų skrydžius į Čekijos oro uostus, taip išreikšdama nepasitenkinimą Maskvos pasiūlytomis sąlygomis „Czech Airlines“ tranzitiniams skrydžiams per Sibirą.

„Preliminariais duomenimis, Čekijos netenkino jos nacionalinei oro vežėjai pasiūlyti tranzitinių skrydžių per Sibirą maršrutai, ji pasinaudojo lygiateisiškumo principu bei anuliavo leidimus keliems „Aeroflot“ ir „Ural Airlines“ reisams“, – sakė agentūros „Interfax“ šaltinis.

Pasak kito šaltinio, „Czech Airlines“ tranzitinius skrydžius per Sibirą vykdo pagal Maskvos laikinus leidimus, kuriuos privalo reguliariai atnaujinti. Čekija prašė nuolatinių leidimų, o Rusija už tai reikalavo lengvatų savo aviakompanijoms.

„Susitarti nepavykus, „Czech Airlines“ nuolatinių leidimų per Sibirą prašymas buvo atmestas, o Čekija apribojo Rusijos aviakompanijų skrydžius“, – paaiškino jis.

Dėl šios priežasties didžiausia Rusijos aviakompanija „Aeroflot“ buvo priversta antradienį atšaukti keturis iš šešių reguliarių reisų Maskva-Praha, jos antrinė įmonė „Pobeda“ – skrydžius Maskva-Karlovi Vari, kurie numatyti dukart per savaitę, o „Ural Airlines“ pranešė nebegalinti skraidinti į Prahą iš Maskvos bei Jekaterinburgo, nes nebeturi jiems leidimų.

Rusijos transporto ministerija pranešė, jog dėl šios problemomis su Čekijos valdžios institucijomis jau deramasi, ją tikimasi išspręsti netrukus.

„Šie Čekijos aviacijos institucijų veiksmai pažeidžia dvišalį susitarimą dėl oro susisiekimo tarp mūsų šalių. Derybos tarp Rusijos ir Čekijos aviacijos institucijų tęsiasi. Sprendimą tikimasi pasiekti kuo greičiau“, – sakė ministerijos atstovas.

Tranzitiniai skrydžiais per Sibirą leidžia Europos aviakompanijoms greičiau ir mažesnėmis degalų sąnaudomis pasiekti Rytų bei Pietryčių Azijos oro uostus. Rusija juos nuo 1970-ųjų apmokestina, jiems būtini skrydžių maršrutų leidimai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi