Pasaulyje

2019.07.02 08:00

Prasideda pirmoji naujo Europos Parlamento sesija

Greta Klimkaitė, LRT RADIJAS, LRT.lt2019.07.02 08:00

Prasideda pirmoji naujojo Europos Parlamento sesija. Artimiausiomis dienomis turėtų būti išrinktas šios institucijos vadovas ir suformuoti komitetai. Iš 11 į Europos Palamentą išrinktų Lietuvos atstovų, šeši šiame poste pirmą kartą.

Europos Parlamento naujokai iš Lietuvos – Stasys Jakeliūnas, Rasa Juknevičienė, Andrius Kubilius, Aušra Maldeikienė, Liudas Mažylis ir Juozas Olekas. Petras Auštrevičius, Vilija Blinkevičiūtė, Bronis Ropė, Valdemaras Tomaševskis ir Viktoras Uspaskichas šiuose postuose buvo ir praėjusią kadenciją.

Po gegužę vykusių rinkimų, Europos Parlamente kiek sumažėjo didžiausios Europos liaudies partijos bei socialdemokratų frakcijos, o liberalų ir žaliųjų skaičius išaugo. Nors šios politinės jėgos yra proeuropietiškos, politikai pastebi, kad platesnės koalicijos poreikis gali apsunkinti Europos Parlamento darbą, o Vadovų tarybos nugebėjimas Briuselyje susitarti dėl Komisijos vadovo bei kitų aukščiausių postų atspindi galimus nesutarimus ir Europos Parlamente.

Vis dėlto, kai kurie specialistai teigia, kad didesnio skaičiaus politinių jėgų priimti sprendimai turėtų būti naudingesni Europai. Artimiausiomis dienomis Europos Parlamentas išsirinks pirmininką, jo pavaduotojus.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.