Naujienų srautas

Pasaulyje2019.07.01 20:07

Rusijos opozicijos lyderiui Navalnui skirta 10 parų arešto

atnaujinta 20.40
BNS 2019.07.01 20:07

Maskvos teismas pirmadienį skyrė Rusijos opozicijos lyderiui Aleksejui Navalnui 10 parų arešto už dalyvavimą praeitą mėnesį surengtame proteste, per kurį buvo reiškiamas palaikymas vienam neteisingai apkaltintam žurnalistui.

„Navalnas gavo 10 parų“, – per tviterį parašė jo atstovė Kira Jarmyš.

Prokurorai kaltina A. Navalną per birželio 12-ąją surengtą mitingą pažeidus Rusijos griežtus demonstracijų kontrolės įstatymus.

A. Navalnas buvo vienas tarp daugiau kaip 400 žmonių, sulaikytų policijai vaikant taikų protestą, per kurį buvo raginama nutraukti teisėsaugos tarnybų nebaudžiamumą. Vis dėlto opozicijos lyderis po kelių valandų buvo paleistas.

Protestas buvo surengtas valstybinės šventės dieną, policijai netikėtai pareiškus išgalvotus kaltinimus autoritetingam žurnalistui Ivanui Golunovui.

Per demonstraciją planuota raginti paleisti I. Golunovą, bet šis renginio išvakarėse buvo paleistas po kelias dienas trukusio arešto, išprovokavusio didelį visuomenės pasipiktinimą.

Daugelis I. Golunovo paleidimą laikė Kremliaus mėginimu nuslopinti naują protestų bangą.

Per mitingą policija mušė protestuotojus ir sulaikė keletą niekuo dėtų praeivių. Žmogaus teisių organizacija "Amnesty International" apkaltino tarnybas "panieka [piliečių] solidarumui ir teisėms"

Per pastarąjį dešimtmetį A. Navalnas tapo vienu pagrindinių prezidento Vladimiro Putino oponentų ir organizavo kai kuriuos didžiausius protestus prieš Kremlių.

Pernai A. Navalnui dukart buvo skirtos 30 ir 20 parų administracinio arešto bausmės už protestų organizavimo įstatymų pažeidimus.

Rugsėjį vos atlikęs 30 dienų įkalinimo bausmę jis vėl buvo areštuotas.

Balandį Europos Žmogaus Teisių Teismas pripažino, kad Rusija pažeidė žmogaus teises, 2014 metais ilgą laiką laikydama A. Navalną namų arešte.

Aktyvistui buvo uždrausta mesti iššūkį V. Putinui per praeitais metais vykusius prezidento rinkimus. A. Navalno šalininkai tvirtina, kad tai buvo įžūlus Kremliaus bandymas neutralizuoti pavojingą oponentą.

Prieš korupciją nukreipta A. Navalno retorika yra itin populiari tarp jaunesnių Rusijos gyventojų, stebinčių jo internetinius kanalus ir tinklalapius.

Jeilio universitete teisininko išsilavinimą įgijusiam A. Navalnui tapus vienu iš Rusijos opozicijos lyderių, jam buvo iškeltos kelios baudžiamosios bylos. Aktyvistas tvirtina, kad tie kaltinimai yra politiškai motyvuoti.

   

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi