Pasaulyje

2019.07.01 18:07

Nepageidaujama Ivanka: Trumpą diplomatiniuose forumuose lydinti dukra neatsigina kritikos

LRT.lt2019.07.01 18:07

Sakoma, kad nuo kadencijos pradžios ženkliai pasikeitusiame Donaldo Trumpo administracijoje ir patarėjų rate yra tik du žmonės, galintys būti ramūs dėl to, jog neišgirs prezidento dar iki šių pareigų pamėgtos frazės: „tu atleistas“. Šie žmonės – patarėjų pareigas užimantys jo dukra Ivanka ir šios vyras Jaredas Kushneris. Tačiau I. Trump savaitgalio diplomatijos bandymai JAV sulaukė kritikos ir pajuokų.

Socialiniuose tinkluose amerikiečiai dalijasi istorinėmis nuotraukomis – Jaltos taikos konferencijos, Martino Lutherio kalbos Vašingtone, sąjungininkų karių išsilaipinimo Normandijoje ar Muhammado Ali žymiojo nokauto Sonny Listonui. Bet visose yra viena korekcija – čia įklijuota I. Trump. 

Pridėdami grotažymę #UnwantedIvanka (liet. nepageidaujama Ivanka) amerikiečiai pašiepia prezidento dukrą kaip atsidūrusią ne savo rogėse, o tokią kritiką išprovokavo į kameras patekęs epizodas iš G-20 viršūnių susitikimo Osakoje.

Čia I. Trump užfiksuota bandanti įsiterpti į britų premjerės Theresos May, Kanados Vyriausybės vadovo Justino Trudeau, Tarptautinio valiutos fondo vadovės Christine Lagarde ir Prancūzijos prezidento Emmanuelio Macrono pokalbį.

Po Th. May pasisakymo apie ekonomiką ir socialinę padėtį, I. Trump įsiterpė replikuodama apie vyrų dominuojamą gynybos pramonę.

Moterų įgalinimas ir atskirties mažinimas – temos, kuriomis prezidento dukra ir patarėja dažnai stengiasi kalbėti ir kurių svarba neabejojama, visgi šįsyk socialiniuose tinkluose ir žiniasklaidoje apie šį atvejį diskutuojamą kaip apie komišką ir gėdingą.

Kylanti JAV Demokratų partijos žvaigždė Alexandria Ocasio-Cortez savo tviteryje rašė: „ką nors tai gali šokiruoti, bet buvimas prezidento dukra nėra kvalifikacija darbui“.

Naujoji Baltųjų rūmų atstovė žiniasklaidai trumpą vaizdo įrašą pavadino nereprezentatyviu, o kritiką – „abosliučiai apgailėtina“.

Taškų I. Trump reputacijai visgi nepadėjo ir pasibaigus G-20 sąskrydžiui įvykęs jos tėvo susitikimas su diktatoriumi Kim Jong Unu demilitarizuotoje zonoje tarp abiejų Korėjų.

„Siurrealu“, – lakoniškai pakomentavo I. Trump šį susitikimą įvykio vietoje. 

Jos bandymas įsipaišyti į aukščiausią diplomatinę lygą šalia tėvo kai kam atrodo nesolidus. „Ivanka Trump nėra Nacionalinėje saugumo taryboje – ji nėra patarėja klausimais, kurie aptariami. Taigi jos buvimas menkina D. Trumpo delegacijos profesionalumo įvaizdį tiek kitoms šalims, tiek nacionalinio saugumo profesionalams D. Trumpo administracijoje“, – buvusį JAV ambasadorių Rusijoje Michaelą McFaulą cituoja „New York Times“.