Pasaulyje

2019.07.01 16:15

Naujojoje Zelandijoje uždrausti vienkartiniai plastikiniai maišeliai

ELTA2019.07.01 16:15

Naujojoje Zelandijoje nuo pirmadienio uždrausti vienkartiniai plastikiniai maišeliai, o juos vis dar dalijančioms įmonėms bus skirtos didžiulės baudos.

Tarša plastiko gaminiais yra vis auganti grėsmė pasaulyje. Prariję ar įsipainioję į plastiko gaminius kasmet susižeidžia ar žūsta apie milijonas paukščių ir per 100 tūkst. jūros žinduolių, būtent todėl Naujoji Zelandija ir nusprendė uždrausti vienkartinius plastikinius maišelius.

Draudimo nepaisančioms bendrovėms bus skiriamos iki 100 tūkst. Naujosios Zelandijos dolerių (59 tūkst. eurų) baudos.

„Zelandiečiai didžiuojasi mūsų švarios, žalios šalies reputacija ir nori užtikrinti, kad mes būtume jos verti. Vienkartinių plastiko maišelių atsisakymas prie to prisidės“, – paskelbdama apie draudimą, sakė šalies aplinkos ministrė Eugenie Sage.

Tiesa, šis draudimas neturės didelės praktinės reikšmės, nes didieji Naujosios Zelandijos prekybos centrai savanoriškai jau atsisakė plastikinių maišelių, tačiau, E. Sage teigimu, sprendimas iškėlė perdirbimo klausimą visuomenėje.

„Draudimas nedaro labai daug, tačiau jis paskatino diskusiją. Žmonės dabar kalba apie vienkartinius plastiko gaminius ir tai, kaip mes galėtume jų atsisakyti“, – „Radio New Zealand“ tikino E. Sage.

Pasak ministrės, šalies Vyriausybė skirs 40 mln. Naujosios Zelandijos dolerių (23,6 mln. eurų) ieškoti būdams, kaip būtų galima panaudoti plastiko atliekas, o ne siųsti jas į sąvartynus užsienyje.

„Pernelyg ilgai siuntėme savo atliekas į užsienį. Kinija ir kitos šalys jau atsisakė priimti mūsų šiukšles, tai jau ženklas mums“, – įspėjo E. Sage.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt