Naujienų srautas

Pasaulyje2019.07.01 09:39

Honkonge atsinaujino protestai ir susirėmimai su policija

ELTA 2019.07.01 09:39

Honkongui pirmadienį minint 22-ąsias jo perdavimo Kinijai metines, kilo protestuotojų ir policijos susirėmimai, skelbia BBC.

Honkongas Kinijai perduotas 1997 metais. 1842-1997 metais Honkongas buvo Jungtinės Karalystės (JK) kolonija. Kinija sutiko valdyti Honkongą pagal „viena šalis, dvi sistemos“ susitarimą.

Nuo to laiko Honkonge kasmet liepos 1-ąją rengiamos eitynės, skirtos protestuoti prieš Kinijos vyriausybę, tačiau šiemet atmosfera Honkonge itin įkaitusi. Pastaruoju metu Honkonge vyko masiniai protestai prieš ekstradicijos į Kiniją įstatymo projektą.

Gyventojai nori, kad visiškai būtų atsisakyta šio įstatymo projekto, o Honkongo vadovė Carrie Lam vis sulaukia raginimų atsistatydinti.

Pirmadienį ryte C. Lam dalyvavo vėliavos iškėlimo ceremonijoje. Prieš ceremoniją policininkai bandė išvaikyti protestuotojus, panaudodami prieš juos pipirines dujas ir lazdas. Anot Honkongo institucijų, demonstrantai jau nuo 4.00 val. ryto vietos laiku blokavo kelius. Policija pasmerkė „neteisėtus protestuotojų veiksmus“.

Kaip pranešė naujienų agentūra AFP, per susirėmimus su policija sužeisti keli protestuotojai, pastebėta moteris kraujuojančia galva.

Kiek vėliau paskelbta, kad 13 policijos pareigūnų buvo nugabenti į ligoninę po to, kai protestuotojai svaidė į juos „nenustatytos rūšies skystį“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi