Naujienų srautas

Pasaulyje2019.06.30 20:33

Susitikimo metu – naujosios Trumpo spaudos atstovės ir Šiaurės Korėjos pareigūnų susistumdymas

LRT.lt, BNS 2019.06.30 20:33

JAV prezidentas Donaldas Trumpas sekmadienį Korėjos demilitarizuotoje zonoje (DMZ) susitiko su Šiaurės Korėjos lyderiu Kim Jong Unu. Tiesa, susitikimas nepraėjo be nesklandumų.

Kaip praneša CNN, naujoji prezidento D. Trumpo spaudos atstovė Stephanie Grisham susistumdė su Šiaurės Korėjos pareigūnais, bandyma pro juos prasiveržti.

Šaltiniai praneša, kad S. Grisham atsiėjo keliomis mėlynėmis po to, kai susitikimo metu Šiaurės Korėjos prezidento apsauginiai bandė jėga sulaikyti JAV žurnalistus. Sargybiniai nenorėjo į susitikimo kambarį įleisti žurnalistų, todėl bandė juos sulaikyti jėga.

JAV prezidento D. Trumpo ir Šiaurės Korėjos lyderio Kim Jong Uno trečiasis susitikimas, sekmadienį netikėtai surengtas Korėjos pusiasalį dalijančioje Demilitarizuotojoje zonoje (DMZ), atsidūrė tarptautinės žiniasklaidos dėmesio centre, bet analitikai spėlioja, ar tai buvo mažas žingsnelis dėl žinomumo, ar didžiulis šuolis taikos link.

Per šį improvizuotą renginį D. Trumpas trumpam įžengė į Šiaurės Korėjos teritoriją ir tapo pirmuoju tai padariusiu pareigas einančiu JAV prezidentu.

Vasarį Hanojuje surengtas D. Trumpo ir Kim Jong Uno antrasis susitikimas iširo nesusitarus, ko branduolinių ginklų turinti Šiaurės Korėja galėtų atsisakyti mainais į tarptautinių sankcijų sušvelninimą.

Po beveik valandą sekmadienį trukusių derybų vadinamajame Panmundžomo paliaubų kaimelyje, kur 1953 metais buvo sudarytas susitarimas nutraukti ugnį per 1950-aisiais prasidėjusį Korėjos karą, D. Trumpas pareiškė, kad jis ir Kim Jong Unas ateinančiomis savaitėmis pradės darbinio lygio derybas.

Jis taip pat sakė pakvietęs Šiaurės Korėjos lyderį atvykti į Vašingtoną „tinkamu laiku“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi