Naujienų srautas

Pasaulyje2019.06.30 11:31

Niujorke vyks didžiulis LGBTQ paradas „Stonewall“ įvykiams paminėti

BNS 2019.06.30 11:31

Niujorke sekmadienį rengiamos didžiulės „LGBTQ Pride“ eitynės, skirtos paminėti 50-ąsias policijos ir gėjų barų lankytojų susirėmimų metines.

Mažesnio masto eitynės vyks ir kituose šalies miestuose, įskaitant San Franciską, Čikagą ir Siatlą.

Vadinamosios „Stonewall“ riaušės, dar vadinamos sukilimu, laikomos šiuolaikinio gėjų teisių judėjimo pradžia.

Sekmadieninės eitynės Niujorke prasidės vidurdienį ir jose dalyvaus 677 įvairios grupės. Organizatoriai prognozuoja, kad eitynėse dalyvaus 150 tūkst. žmonių, o dar šimtai žmonių ateis jų stebėti.

Mažesnės eitynės, pavadintos „Queer Liberation March“, prasidės 9 val. 30 min. vietos (16 val. 30 min. Lietuvos) laiku prie „Stonewall Inn“ – garsiojo baro, kurio nuolatiniai lankytojai pasipriešino policijos reidui 1969 metais. Eisenos dalyviai pajudės link Centrinio parko, kur įvyks mitingas. Organizatoriai sako, kad didžiosios eitynės pasidarė per daug sukomercintos ir per daug policijos saugomos.

Šios ir kitos eitynės pažymės „Stonewall“ įvykiams paminėti skirtų mėnesį trukusių renginių Niujorke pabaigą. Šį mėnesį buvo rengiami mitingai, vakarėliai, filmų peržiūros ir žmogaus teisių temai skirta konferencija. Jie sutapo su tarptautine LGBTQ konferencija „WorldPride“, kuri pirmą kartą buvo surengta Romoje 2000 metais, o praėjusią savaitę įvyko Niujorke.

Sekmadienį Jungtinėse Valstijose ir visame pasaulyje vyks ir kiti LGBTQ renginiai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi