Pasaulyje

2019.06.29 08:47

Trumpas kviečia Kim Jong Uną susitikti demilitarizuotojoje zonoje

BNS 2019.06.29 08:47

JAV prezidentas Donaldas Trumpas šeštadienį pakvietė Šiaurės Korėjos lyderį Kim Jong Uną susitikti istoriniam rankos paspaudimui abi Korėjas skiriančioje demilitarizuotojoje zonoje (DMZ) ir sakė, kad tai buvo spontaniškas pasiūlymas.

Įspūdingas kvietimas per socialinį tinklą „Twitter“ stebėtojams buvo netikėtas. Jei Kim Jong Unas sutiks, tai bus jau trečias šių buvusių priešininkių lyderių susitikimas siekiant denuklearizuoti Korėjos pusiasalį.

Šiaurės Korėjos oficialioji naujienų agentūra KCNA citavo užsienio reikalų viceministrę Choe Son Hui (Čvė Son Hui), sakiusią, kad tai „labai įdomus pasiūlymas“, bet jokio oficialaus prašymo dar negauta.

D. Trumpas netikėtą pasiūlymą paskelbė iš Didžiojo dvidešimtuko (G-20) viršūnių susitikimo Japonijos Osakos mieste. „Jei pirmininkas Kimas iš Šiaurės Korėjos mato, (tai) aš susitikčiau su juo prie sienos/DMZ, tiesiog paspausti jam rankos ir pasakyti „Labas“(?)!“ – tviteryje parašė jis.

Vėliau prezidentas žurnalistams sakė, kad „šį rytą tiesiog apie tai pagalvojo“, bet pasiūlymas buvo paskelbtas po pastarojo meto diplomatijos suintensyvėjimo po nesėkme pasibaigusio D. Trumpo ir Kim Jong Uno susitikimo Hanojuje.

Įtarimai, kad kažkas vyksta, sustiprėjo JAV valstybės sekretoriui Mike'ui Pompeo (Maikui Pompėjui) vėlai penktadienį praleidus G-20 vakarienę ir nenurodžius šio sprendimo priežasties.

„Pažiūrėsime. Jei jis ten, pasimatysime porai minučių, – sakė D. Trumpas. – Tiesiog zonduoju, nes nežinau, kur jis šiuo metu yra, jo gali nebūti Šiaurės Korėjoje.“

„Atrodo, kad mes sutariame... Tai gerai, o ne blogai“, – pridūrė prezidentas.