Pasaulyje

2019.06.28 16:01

Prancūzijoje – visų laikų karščio rekordas

LRT.lt2019.06.28 16:01

Europą alinantys karščiai ypač juntami Prancūzijoje, kurioje penktadienį užfiksuotas karščio rekordas nuo laikų, kai žemyninėje šalies dalyje pradėta sekti oro temperatūra.

Rekordas nustatytas Vokliūzo departamente, esančiame Prancūzijos pietuose – čia temperatūros stulpeliai fiksavo 44.3 laipsnius Celsijaus. Iki šiol aukščiausia temperatūra, dviem dešimtosiomis žemesnė nei naujojo rekordo, fiksuota Monpellier ir Nimo miestuose.  

Vokliūzas yra vienas iš keturių departamentų, kuriuose dėl karščio paskelbta ypatingoji padėtis, ir tai yra pirmas kartas, kai ši apima tokią didelę teritoriją.

Visoje Prancūzijoje šiuo metu neveikia šimtai mokyklų, o baigiamieji egzaminai atidėti kitai savaitei.

Prancūzų pareigūnai nenori rizikuoti po 2003 metų rugpjūčio karščio bangos, kuri kaltinama dėl 15 tūkst. mirties atvejų visoje šalyje.

Meteo-France“ sinoptikas Etienne'as Kapikianas sakė, kad „labai tikėtina“, kad penktadienį temperatūra dar kils, nes rekordinė kaitra buvo pasiekta gana anksti.

„(Temperatūra) toliau kops aukštyn ir kai kuriose vietose galime sulaukti daugiau kaip 44 laipsnių Celsijaus“, – pažymėjo jis.

Riba pasiekta ir prie tvankių orų pripratusioje Ispanijoje. Karščiai čia siekia 40 ir daugiau laipsnių, o šiandien užfiksuota ir pirmoji aukštos temperatūros auka. Ispanijos pietuose mirė 17-metis, dirbęs nuimant derlių.

34 iš 50 Ispanijos provincijų paskelbė perspėjimus dėl gaisrų. Katalonijoje ugniagesiai grumiasi su didžiuliu miško gaisru, jau išdeginusiu 6,5 tūkst. hektarų. Praėjusią naktį su liepsnomis kovojo maždaug 400 ugniagesių, ryte buvo atsiųsta lėktuvų ir sraigtasparnių.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt