Naujienų srautas

Pasaulyje2019.06.28 13:26

„Šū**iais“ prancūzus pavadinusio Johnsono frazė iškirpta iš BBC dokumentikos

BNS 2019.06.28 13:26

Įrašo fragmentas, kuriame kandidatas į Didžiosios Britanijos ministrus pirmininkus Borisas Johnsonas prancūzus dėl jų pozicijos „Brexit“ klausimu vadina šūdžiais, iškirptas iš visuomeninio transliuotojo BBC dokumentinės apybraižos. To paprašė Užsienio reikalų ministerijai, penktadienį skelbia laikraštis „Daily Mail“.

Komentarai apie prancūzus, kaip pranešama, buvo išsakyti B. Johnsonui dirbant užsienio reikalų sekretoriumi. Jie turėjo būti įtraukti į  dokumentinį filmą „Užsienio reikalų ministerijoje“ (angl. Inside the Foreign Office), bet galiausiai buvo iškirpti.

Vyriausybės tarnybiniame pranešime, kurį matė laikraštis, sakoma, kad Užsienio reikalų ministerija paprašė iškirpti minimą fragmentą ir nurodė, kad dėl jo Didžiosios Britanijos ir Prancūzijos santykiai taptų „keblūs“, o „Brexito“ derybos – sunkesnės.

B. Johnsonas iš užsienio reikalų sekretoriaus posto atsistatydino protestuodamas prieš ministrės pirmininkės Theresos May „Brexito“ planą, o dabar yra aiškus favoritas pakeisti ją Konservatorių partijos lyderio ir ministro pirmininko postuose.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi