Pasaulyje

2019.06.28 11:17

Į Archangelską vežamos Maskvos šiukšlės provokuoja rusų pyktį

LRT.lt, LRT TV naujienų tarnyba2019.06.28 11:17

Dabartinės Rusijos valdžios potraukis kontroliuoti tik pačias pinigingiausias ekonomikos sritis vis labiau erzina eilinius rusus, nes jie mato kaip tuščiais pažadais, o neretai tiesiog barbariškais metodais bandoma spręsti tokias problemas kaip šiukšlių utilizavimas milžiniškame Maskvos mieste.

Naujausias pavyzdys – dėl vis aršesnių Maskvos regiono gyventojų protestų prieš naujus sąvartynus, šiukšles bandoma vežti už 1000 kilometrų į šiaurę.

Skanduotė „šalin rankas nuo Šieso“ primena Maskvos ir Kremliaus valdžiai, kad tolimoje Archangelsko srityje prie Šieso miestelio taip pat gyvena žmonės ir jiems visai nesinori, kad pašonėje išdygtų Maskvos šiukšlių sąvartynas.

Savo ruožtu rusų gamtosaugininkai puikiai žino, jog bent jau Maskva ir jos regionas tikrai turi pinigų, kad galėtų tinkamai tvarkti šiukšles.

„Būtent Maskva jokių technologinių problemų neturi. Finansai jau seniai tam skirti, bet niekas nenaudojama. Dėl to ir kilo ši šiukšlių krizė, su kuria dabar visi kovoja ir nesugalvoja nieko geresnio kaip vežti šiiukšles į Šiesą Archangelsko srityje už tūkstančio dviejų šimtų kilometrų“, – protestuojančius gyventojus palaiko Rusijos „Greenpeace“ atstovas Aleksejus Kiseliovas.

Ilgametis Rusijos vadovas per tradicinį, kartą per metus rengiamą atsakymų į klausimus šou dėstė kiek kitokią versiją.

„Iš tikrųjų niekas neužsiima pramoniniu tokių atliekų perdirbimu. Tai mižiniška problema ir dėl to, kad sąvartynai kaupėsi dar nuo sovietinių laikų. Mums reikia bent kokių nors pirminių pinigų, kad sistema pradėtų veikti, bet žmonės turėtų matyti rezultatus, ir tai ne tas atvejis, kai galima tempti 20 metų, rezultatų reikia dabar“, – sakė Vladimiras Putinas.

Rusijoje yra antrinių žaliavų rūšiavimo ir pardirbimo gamyklų, veikiančių pagal vakarietišką technologiją, netgi egzstuoja jau esančių savartynų perrūšiavimo sisitema, bet jos veiksmingusmas niekinis.

„Sąvartynų rekultivacija vyksta, valstybė skiria tam lėšų. Deja, čia, kaip ir visuose mūsų reikaluose yra rusiškos specifikos, kai užuot rekultivavus šiukšlių poligoną tik įsisavinami pinigai“, – sako Germanas Popovas, Tverės antrinio plastiko gamyklos vadovas.

Plačiau – Sauliaus Masalsko reportaže nuo 2.38 min.

Žinios. Artėjant Medininkų žudynių metinėms, prezidentė susitiks su tragedijos aukų artimaisiais
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.