Pasaulyje

2019.06.28 07:13

Trumpo nuotaika pakito: G-20 susitikimo starte – taikesnis JAV vadovo tonas

BNS2019.06.28 07:13

Pasaulio lyderiai penktadienį Osakoje Japonijoje pradėjo vieną svarbiausių pastarojo meto Didžiojo dvidešimtuko (G-20) viršūnių susitikimų, bręstant nesutarimams dėl JAV ir Kinijos prekybos karo, geopolitinės įtampos ir klimato kaitos, bet JAV prezidentas Donaldas Trumpas nustatė taikesnį toną nei susitikimo išvakarėse.

Ketvirtadienį pakeliui į Japoniją negailėjęs kritikos dėl prekybos muitų ir užsienio politikos nei sąjungininkams, nei varžovams, akis į akį susitikęs su kitais pasaulio lyderiais D. Trumpas atrodė ne toks kovingas.

Ką tik „nusikaltėlišku“ elgesiu apkaltinęs papildomų lėšų į NATO biudžetą atsisakančią įnešti tradicinę sąjungininkę Vokietiją, JAV prezidentas susitikęs kanclerę Angelą Merkel pažėrė jai liaupsių.

„Ji – fantastiškas žmogus, fantastiška moteris ir aš džiaugiuosi, kad ji yra mano draugė“, – sakė jis.

A. Merkel per derybas atrodė besijaučianti gerai. Ketvirtadienį, kelios valandos prieš tai, kai ji įlipo į lėktuvą ir išskrido į G-20 susitikimą, kanclerę ištiko dar vienas nevaldomo drebulio priepuolis, bet Vokietijos pareigūnai tvirtina, kad ji neserga.

Panašiai D. Trumpas gyrė ir susitikimo šeimininką, Japonijos premjerą Shinzo Abe (Šindzą Abę), atsiuntusį „daug automobilių kompanijų“ į Jungtines Valstijas. JAV lyderiui tikriausiai patiko Sh. Abe jam pateiktas dokumentas apie investicijas JAV.

Vos prieš dvi dienas D. Trumpas atrodė abejojantis JAV ir Japonijos aljansu, kai pareiškė, kad Vašingtonas yra įsipareigojęs ginti Japoniją, bet jei būtų užpulta Amerika, „Japonija neprivalėtų mums padėti“ ir „galėtų visa tai stebėti per televizorių „Sony“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.