Pasaulyje

2019.06.27 16:27

Tuniso prezidento patarėjas paneigė pranešimus apie valstybės vadovo mirtį

atnaujinta 16.53
BNS2019.06.27 16:27

Tuniso prezidento Beji Caido Essebsi vienas iš patarėjų ketvirtadienį paneigė šalies žiniasklaidos pranešimus, kad 92 metų valstybės mirė, bet nurodė, kad jo būklė yra „kritinė“.

Anksčiau prezidentūra per „Facebook“ pranešė, kad B. C. Essebsi „sunkiai susirgo ir buvo perkeltas į karinę ligoninę Tunise“.

Prezidento patarėjas Firasas Guefrechas paneigė kelių žiniasklaidos priemonių, įskaitant televiziją  „Ennahar“, paskelbtus pranešimus, kad B. C. Essebsi mirė. Jis per „Twitter“ parašė, kad prezidento būklė kritinė, bet stabili.

Prezidentas taip pat buvo trumpai hospitalizuotas praeitą savaitę.

B. C. Essebsi šaliai vadovavo nuo 2014 metų pabaigos. Jis yra pirmasis demokratiškai išrinktas Tuniso prezidentas, atėjęs į valdžią praėjus trejiems metams po Arabų pavasario sukilimo, nuvertusio ilgametį diktatorių Zine'ą El Abidine'ą Ben Ali (Ziną Abidiną Ben Ali) ir išprovokavusio demokratijos šalininkų sukilimus keliose kitose arabų valstybėse.

Neseniai jis paskelbė nebesibalotiruosiantis per lapkritį vyksiančius prezidento rinkimus ir sakė, kad prie Tuniso vairo turi stoti jaunesnis žmogus.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.