Pasaulyje

2019.06.27 15:26

Europą užplūdus karščio bangai Ispanijoje siaučia nebekontroliuojamas miškų gaisras

BNS2019.06.27 15:26

Ispanijoje įsiplieskęs didelis miškų gaisras ketvirtadienį tapo nebekontroliuojamas ir apėmė didžiulius plotus, nepaisant per naktį dirbusių šimtų ugniagesių pastangų, pranešė vietos valdžios pareigūnai.

Šis gaisras įsiplieskė Europą alinant didelių karščių bangai.

Šiaurės rytiniame Katalonijos regione trečiadienio popietę kilęs gaisras iki ketvirtadienio sunaikino daugiau nei 4 tūkst. hektarų plotą, informavo regiono vidaus reikalų ministras Miquelis Buchas.

„Sunkumai yra tokie, kad mes negalime kalbėti apie kontroliuojamą gaisrą arba jo užgesinimą. Šiuo metu gaisras plečiasi“, – Katalonijos radijui sakė jis. 

Katalonijos regiono Vyriausybė perspėjo, kad „ypatingą pavojų“ keliantis gaisras gali sunaikinti 20 tūkst. hektarų plotą.

Taip pat skaitykite

Liepsnoms plisti padeda stiprus vėjas ir aukšta oro temperatūra. 

Pasak M. Bucho, gaisras galėjo kilti dėl „viename ūkyje susikaupusio mėšlo, kuris tiek įkaito, kad sukėlė sprogimą ir pažėrė smilkstančių fragmentų“.

Kol kas dėl siaučiančių liepsnų iš savo namų buvo evakuoti 30 žmonių, nurodė regiono vyriausybė.

Ugniagesiams padeda lėktuvai, pilantys vandenį iš oro.

Gaisras Ispanijoje siaučia didelę dalį Europos užplūdus svilinančių karščių bangai.

Meteorologai aiškina, kad kaštas oras, jau nulėmęs Europoje birželio karščio rekordus, atkeliauja iš Šiaurės Afrikos. Ši itin anksti vasaros sezonu atkeliavusi karščio banga ketvirtadienį ir penktadienį termometrų stulpelius Prancūzijoje, Ispanijoje ir Graikijoje tikriausiai privers pakilti virš 40 laipsnių Celsijaus.

Naujausi

Sirija
13

Pasaulyje

2019.10.18 08:07

Sirijos kurdai sako norintys laikytis ugnies nutraukimo ES „atkreipė dėmesį“ į Turkijos ugnies nutraukimą

13
Turkija vykdo puolimą šiaurės Sirijoje
11

Pasaulyje

2019.10.17 20:59

Turkija 120-čiai valandų stabdo Sirijos puolimą Turkija nutrauktų operaciją, jei kurdų kovotojai pasitrauks iš „saugios zonos“; atnaujinta 21.30

11
Briuselyje susirinkę ES lyderiai vienbalsiai pritarė „Brexito“ susitarimui

Pasaulyje

2019.10.17 19:17

ES lyderiai vienbalsiai pritarė „Brexito“ susitarimui Johnsonas įsitikinęs, kad britų parlamentas pritars susitarimui; atnaujinta 20.35

Recepas Tayyipas Erdoganas, Mike`as Pence`as

Pasaulyje

2019.10.17 19:16

JAV viceprezidentas Pence`as susitiko su Erdoganu, spausdamas nutraukti ugnį Sirijoje susitikimas akis į akį užsitęsė iki beveik pusantros valandos