Pasaulyje

2019.06.27 15:08

Už garsiąją deimantų vagystę iš Briuselio oro uosto prancūzui skirtas įkalinimas

LRT.lt, BNS2019.06.27 15:08

Belgijos teismas už vaidmenį per įspūdingą deimantų vagystę iš Briuselio oro uosto prancūzui Marcui Bertoldi ketvirtadienį skyrė penkerių metų laisvės atėmimo bausmę ir 6 tūkst. eurų baudą. 2013 metais įvykdytas apiplėšimas Zaventemo oro uoste yra viena didžiausių pasaulyje deimantų vagysčių.

Policininkais apsimetusių ginkluotų vyrų gauja deimantus pavogė iš keleivinio lėktuvo, kuris netrukus turėjo pakilti į Ciurichą. Visa operacija užtruko vos šešias minutes, nebuvo paleista nė vieno šūvio.

Automatais ginkluoti vyrai su gobtuvais automobiliu atvažiavo prie orlaivio ant pakilimo tako, kur iš šarvuoto automobilio į lėktuvą buvo ką tik iškrauta deimantų siunta. Iškėlę maždaug 120 dėžių su brangakmeniais, kurių vertė buvo maždaug 37 mln. eurų, jie paspruko. Dauguma šių deimantų iki šiol nesurasti.

Pirmininkaujančiam teisėjui pasakius, kad 48 metų M. Bertoldi per vieną mėnesį gali apskųsti įkalinimo bausmę ir paskirtą 6 tūkst. eurų baudą, šis šypsodamasis atsakė: „Ačiū, viso labo.“ 

2013 metų vasario 18 dienos apiplėšimas pagrindiniame Briuselio Zaventemo oro uoste yra tarp didžiausių pasaulyje deimantų vagysčių. Policininkais apsimetusių ginkluotų vyrų gauja deimantus pavogė iš keleivinio lėktuvo, kuris netrukus turėjo pakilti ir išskristi į Ciurichą.

Automatais ginkluoti vyrai su gobtuvais automobiliu atvažiavo prie orlaivio ant pakilimo tako, kur iš šarvuoto automobilio į lėktuvą buvo ką tik iškrauta deimantų siunta. 

Vyrai atidarė bagažo skyrių, iškėlė maždaug 120 dėžių su deimantais ir paspruko su brangakmeniais, kurių vertė tuomet buvo maždaug 37 mln. eurų. Dauguma šių deimantų iki šiol nesurasti.

Taip pat buvo pavogta kažkiek aukso ir kitų brangiųjų metalų miltelių.

Per koordinuotas didelio masto policijos operacijas Belgijoje, Prancūzijoje ir Šveicarijoje buvo sulaikyta daugiau kaip 30 žmonių.

Praėjusį mėnesį M. Bertoldi neigė dalyvavęs apiplėšime, kurį Belgijos žiniasklaida vadina „amžiaus vagyste“, ir teismui sakė, kad tik gavo kai kuriuos iš pavogtų deimantų.

Tačiau ketvirtadienį skelbdamas nuosprendį pirmininkaujantis teisėjas sakė, kad M. Bertoldi iš tikrųjų buvo „nepakeičiamas sraigtas“ šios vagystės schemoje.

Vis dėlto M. Bertoldi „asmeniškai nedalyvavo įvykdytuose nusikaltimuose“, ypač pavagiant automobilius, kurie vėliau buvo padegti, sakė teisėjas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt