Pasaulyje

2019.06.27 14:46

Ukrainos lyderiai spręs, ar šalis tęs darbą ET Parlamentinėje Asamblėjoje

BNS2019.06.27 14:46

Ukrainos lyderiai ir parlamentas spręs, ar šalies delegacija toliau dirbs Europos Tarybos Parlamentinėje Asamblėjoje (ETPA), ar visiškai iš jos pasitrauks, ketvirtadienį pranešė vienas iš delegatų, šiai institucijai atnaujinus visavertę Rusijos narystę.

„Sustabdėme mūsų veiklą. Grįžtame į Ukrainą. Sprendžiame oficialiu – prezidento, ministro pirmininko ir parlamento – lygiu“, – žurnalistams sakė Heorhijus Lohvynskis.

Jis patikslino, kad dabartinės sudėties delegacija bet kokiu atveju nebedirbs ETPA. Po mėnesio Ukrainoje vyks parlamento rinkimai, po kurių bus suformuota nauja delegacija, pažymėjo deputatas.

Pasak jo, po konsultacijų su Ukrainos vadovais bus nuspręsta, kokiu formatu šalis bendradarbiaus su Europos Taryba ateityje.

„Nustatysime darbo su Europos Taryba ir Parlamentine Asamblėja formatą. Šis formatas bus nustatytas parlamento lygiu – gali būti nuspręsta apskritai atšaukti delegaciją, bet šį sprendimą svarstys parlamentas“, – pridūrė H. Lohvynskis.

Prieš penkerius metus dėl Ukrainai priklausančio Krymo aneksijos iš Rusijos buvo atimtos balsavimo teisės Europos Tarybos parlamentarų forume, taip pat apriboti kiti įgaliojimai. Protestuodama Rusijos delegacija atsisakė dalyvauti Asamblėjos sesijose, vykstančiose keturis kartus per metus. 

Trečiadienį valstybės narės nusprendė besąlygiškai atnaujinti Rusijos įgaliojimus šioje institucijoje. Ukrainiečių delegacija savo ruožtu paliko ETPA posėdžių salę, o septynios šalys, įskaitant Ukrainą ir Lietuvą, pareiškė bendrą protestą prieš Rusijos sugrįžimą.

Ketvirtadienį G. Lohvynskis pranešė, kad ukrainiečių delegacija, kaip ir žadėjo, niekaip neprisideda prie organizacijos veiklos.

„Niekur nedalyvaujame... Nė vienas iš mūsų parlamento delegatų netęsia darbo Europos Tarybos Parlamentinėje Asamblėjoje“, – sakė jis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt