Pasaulyje

2019.06.27 11:17

Europos meteorologai perspėja: karščiai žemyno greitai neapleis

ELTA, BNS 2019.06.27 11:17

Ketvirtadienį buvo pranešta, kad rekordus mušanti karščio banga Europoje dar suintensyvės. Europos meteorologai įspėja, kad temperatūra kai kuriuose regionuose peržengs 40 laipsnių Celsijaus ribą.

Varginantis karštis Prancūzijoje privertė riboti eismą, Ispanijoje sukėlė gaisrus miškuose, o Vokietijoje kilo diskusija apie nuogumą viešumoje, mat leipstantys gyventojai buvo priversti išsirengti.

Meteorologai dėl karščio kaltina iš Šiaurės Afrikos šią savaitę į Europą atplūdusią karšto oro bangą. Ši lėmė, kad Europoje buvo pasiekti keli nauji temperatūros birželio mėnesio rekordai.

Išskirtinai anksti regioną aplankę karščiai ketvirtadienį ir penktadienį Prancūzijoje, Ispanijoje ir Graikijoje termometro parodymus kilstelės aukščiau nei 40 laipsnių Celsijaus.
Blogiausio oro tikimasi penktadienį – 33 iš 50 Ispanijos provincijų susidurs su ekstremalia temperatūra.

Prancūzijoje tokie karščiai birželį taip pat precedento neturi nuo 1947 metų, kai buvo pradėtas detalus stebėjimas. Dviejuose trečdaliuose šalies numatomi mažiausiai 39 laipsniai, pranešė meteorologijos tarnyba „Meteo-France“. Ketvirtadienį ir penktadienį planuojama uždaryti mokyklas ir kai kuriuose miestuose riboti eismą, kad būtų mažesnė oro tarša.

Prancūzijos aukšto rango sveikatos apsaugos pareigūnas Jerome`as Salomanas sakė, kad šalyje jau pradedamas jausti itin didelių karščių poveikis: padaugėjo su orais susijusių skambučių greitosios pagalbos tarnyboms.

Prancūzų pareigūnai nenori rizikuoti po 2003 metų rugpjūčio karščio bangos, kuri kaltinama dėl 15 tūkst. mirties atvejų visoje šalyje. Per televiziją ir radiją transliuojami perspėjimai gyventojams.

Graikijoje, kur pernai per gaisrus pajūrio kurorte Matyje žuvo maždaug 100 žmonių, ligoninėms ir pareigūnams paskelbta aukščiausio rango parengtis. Visoje šalyje oro temperatūra siekia maždaug 45 laipsnius.