Pasaulyje

2019.06.27 09:32

Dėl G20 viršūnių susitikimo kurstomos nežinomybės krito naftos kainos

ELTA 2019.06.27 09:32

Ketvirtadienio rytinėje prekyboje naftos kainos krito, o prekeiviai toliau laukė oficialios Didžiojo dvidešimtuko (G20) viršūnių susitikimo Japonijoje pradžios, informuoja „Reuters“.

„Brent“ rūšies ateities sandorių naftos kaina 4.56 val. Lietuvos laiku sumažėjo 19 centų, arba 0,3 proc., iki 66,30 JAV dolerio už barelį.

JAV „West Texas Intermediate“ (WTI) ateities sandorių naftos kaina taip pat sumenko 19 centų, arba 0,3 proc., ir pasiekė 59,19 JAV dolerio už barelį.

Trečiadienį naftos kainos ūgtelėjo daugiau negu 2 proc. Jos pakilo iki aukščiausio lygio per beveik mėnesį, o tai lėmė duomenys, parodę, kad Jungtinių Valstijų naftos atsargos sumažėjo labiau negu tikėtasi. Be to, naftos eksportas pasiekė rekordines aukštumas.
JAV prezidentas Donaldas Trumpas Didžiojo dvidešimtuko (G20) viršūnių susitikime, kuris prasideda šį penktadienį Osakoje (Japonija), derėsis su Kinijos vadovu Xi Jinpingu.

Derybų metu bus bandoma užbaigti prekybos karą, kuris jau smogė pasaulio ekonomikos augimui.

Jungtinės Valstijos yra didžiausios pasaulyje naftos gamintojos ir vartotojos. Jų žaliavinės naftos atsargos praėjusią savaitę smuko 12,8 mln. barelių. Apie tai pranešė Energetikos informacijos administracija. Šie rodikliai neatitiko analitikų prognozių. Jie tikėjosi, kad minėtos atsargos kris tik 2,5 mln. barelių.