Pasaulyje

2019.06.27 08:43

JAV įvyko pirmieji demokratų pretendentų į prezidento postą debatai

BNS2019.06.27 08:43

Dešimt JAV demokratų trečiadienį susirėmė per pirmuosius 2020 metų prezidento rinkimų lenktynių debatus, kuriuose Elizabeth Warren įtvirtino savo, kaip vienos svarbiausių pretendenčių, statusą, o kelios ne tokios svarbios figūros dėmesio siekė pasitelkdamos imigracijos klausimą.

Didžiausi nuo 2016 metų prezidento rinkimų kampanijos Amerikos politiniai debatai buvo surengti Majamyje ir vyks du vakarus. Ketvirtadienį buvęs viceprezidentas Joe Bidenas diskutuos su devyniais varžovais, tarp jų antru pagal svarbą pretendentu Bernie Sandersu.

Trečiadienį įvykęs pirmasis debatų vakaras buvo energingas tokių demokratų, kaip buvęs Atstovų Rūmų narys Beto O`Rourke`as, senatorius Cory Bookeris, buvęs San Antonijo meras Julianas Castro ir Niujorko meras Billas de Blasio, susirėmimas įvairiausiomis temomis – nuo sveikatos apsaugos, ekonominės nelygybės iki veiksmų dėl klimato, smurto panaudojant šaunamuosius ginklus, Irano ir imigracijos.

Nors Vašingtone seniai tvyro karštligiška politinė atmosfera, o kai kuriose valstijose jau vyksta aktyvi agitacija, milijonai amerikiečių 2020 metų rinkimais tik pradeda domėtis.

Trečiadienį vakare jie išgirdo, kaip E. Warren, vienintelė scenoje stovėjusi pretendentė, kurios populiarumas nusakomas dviženkliais skaičiais, užsipuolė, anot jos, „nesąžiningą ekonomiką“.

„Kam iš tikrųjų dirba ši ekonomika?“ – klausė E. Warren.

„Kuomet turi vyriausybę, kuomet turi ekonomiką, kuri puikiai veikia turtingiesiems ir puikiai neveikia visiems kitiems, tai yra korupcija – tikra ir paprasta“, – sakė senatorė ir buvusi Harvardo teisės profesorė.

Kadangi scenoje buvo labai daug pretendentų, tie kandidatai, kurie pirmą kartą sulaukė visos šalies dėmesio, turėjo mažai laiko prisistatyti ir išsiskirti iš varžovų. 

Tačiau debatų fonas – didėjanti krizė prie JAV ir Meksikos sienos, migrantų vaikų laikymas antisanitarinėmis sąlygomis ir paskelbta šokiruojanti salvadoriečio bei jo mažametės dukters, nuskendusių Rio Grandės upėje, nuotrauka – provokavo greitus, įtemptus apsikeitimus nuomonėmis.

B. O`Rourke`as, C. Bookeris ir, vėliau, J. Castro kalbėdami apie migrantų krizę buvo perėję prie ispanų kalbos.