Pasaulyje

2019.06.26 20:42

ETPA patvirtino visavertį Rusijos delegacijos mandatą

BNS2019.06.26 20:42

Europos Tarybos Parlamentinė Asamblėja (ETPA) trečiadienį patvirtino Rusijos delegacijos visaverčius įgaliojimus, o jos priimtoje rezoliucijoje jokios sankcijos Maskvai neminimos.

Rezoliucija buvo priimta 116 balsų prieš 62, dar 15 deputatų susilaikė.

Dokumente Rusija raginama „paleisti 25 Ukrainos jūreivius, pagrobtus Kerčės sąsiauryje apkaltinus „neteisėtu Rusijos Federacijos sienos kirtimu“; nedelsiant sumokėti visus įnašus į Europos Tarybos iždą; besąlygiškai ir visokeriopai bendradarbiauti su Jungtine tyrimų grupe ir Nyderlandų prokuratūra, kad būtų patraukti atsakomybėn kaltieji dėl [oro bendrovės] „Malaysia Airlines“ reiso MH17 lėktuvo numušimo; imtis veiksmingų priemonių, kad būtų užkirstas kelias lesbiečių, gėjų, biseksualų, transseksualų ir interseksualų (LGBTI) žmogaus teisių pažeidimams, ypač Čečėnijos respublikoje, taip pat patraukti atsakomybėn kaltuosius dėl anksčiau įvykdytų veiksmų; visokeriopai bendradarbiauti su tarptautine bendrija tiriant Boriso Nemcovo nužudymą“.

ETPA Stebėsenos komitetui siūloma kuo greičiau, bet ne vėliau kaip iki 2020 metų balandžio sesijos pradžios pateikti ataskaitą, kaip Rusija vykdo savo įsipareigojimus. 

Asamblėja taip pat išreiškė apgailestavimą dėl Rusijos parlamento sprendimo įšaldyti bendradarbiavimą su ETPA ir nesuteikti savo delegacijai įgaliojimų dalyvauti jos sesijose 2016–2019 metais.

Rezoliucijoje sakoma, kad Asamblėja visuomet laikydavo dialogą pagrindine ilgalaikių sprendimų priemone, bet siūloma pareikšti susirūpinimą dėl Rusijoje stebimų „neigiamų tendencijų demokratijos, teisinės valstybės ir žmogaus teisių srityse“.

Rusijos delegacija trečiadienį taip pat dalyvavo Europos Tarybos naujojo generalinio sekretoriaus rinkimuose, sakė žurnalistams delegacijos atstovas Ivanbas Soltanovskis.

Anksčiau delegacija sakė, kad nedalyvaus generalinio sekretoriaus rinkimuose, kol nebus patvirtinti jos visaverčiai įgaliojimai.

Į Europos Tarybos generalinio sekretoriaus postą pretenduoja du kandidatai: Kroatijos užsienio reikalų ministrė Marija Pejčinovič Burič ir Belgijos užsienio reikalų ministras Didier Reyndersas.

Dabartinis generalinis sekretorius Thorbjornas Jaglandas buvo išrinktas 2009 metais, o 2014-aisiais buvo perrinktas. Jo įgaliojimai baigsis šių metų spalį.

Rusijos Valstybės Dūmos vieno iš komitetų pirmininkas Leonidas Kalašnikovas sakė, kad balsavimo rezultatai turėtų paaiškėti ketvirtadienį.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt