Naujienų srautas

Pasaulyje2019.06.26 14:56

Afganistane žuvo du JAV kariai

BNS 2019.06.26 14:56

Afganistane trečiadienį žuvo du JAV kariai, pranešė NATO.

Apie šį incidentą buvo paskelbta Jungtinėms Valstijoms ir Talibanui ruošiantis pradėti naują derybų ratą.

NATO misija Afganistane „Tvirta parama“ („Resolute Support“) jokių kitų detalių apie šio įvykio aplinkybes nepranešė, bet jis įvyko nepraėjus nė parai po JAV gynybos sekretoriaus Mike`o Pompeo iš anksto neskelbto vizito Kabule. Per šią viešnagę diplomatijos vadovas išreiškė viltį, kad taikos sutartis su Talibanu bus sudaryta „iki rugsėjo 1-osios“.

„Remiantis JAV Gynybos departamento politika, tarnybos narių vardai neskelbiami 24 valandas po to, kai baigiama informuoti jų artimuosius“, – sakoma Aljanso pranešime.

Talibanas savo ruožtu paskelbė pranešimą, kuriuo prisiima atsakomybę už dviejų amerikiečių karių žūtį per pasalą Sajed Abado rajone pietinėje Vardako provincijoje. NATO kol kas nepatvirtino, ar kovotojai turėjo omeny tą patį incidentą.

Šiemet Afganistane žuvo jau devyni amerikiečiai kariai. Palyginimui, per visus 2018 metus buvo prarasta 12 JAV karių.

M. Pompeo pareiškė, kad naujausia ataka pabrėžia būtinybę mažinti smurto lygį karo krečiamoje šalyje.

„Manau, tai pabrėžia būtinybę, kad būtų sėkminga mūsų misija, kurios ėmėmės Afganistane... [dėl] susitaikymo, kad būtų sumažintas smurto lygis, apskritais sumažintas grėsmės lygis afganams ir amerikiečiams kariam“, – jis sakė žurnalistams trečiadienį viešėdamas Naujajame Delyje.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi