Pasaulyje

2019.06.26 12:55

Garis Kasparovas po Rusijai palankaus sprendimo: eikit po velnių

LRT.lt, BNS2019.06.26 12:55

Vienas ryškiausių Rusijos opozicijos veikėjų Garis Kasparovas emocingai sureagavo į sprendimą sugrąžinti Rusijai balso teisę Europos Tarybos Parlamentinėje Asamblėjoje (ETPA). Šachmatų didmeistris pasmerkė Vakarų šalis, kurios balsavo palankiai rusams.

„Užsienyje gyvenančios rusų pilietinės visuomenės vardu – eikit po velnių. Nuolaidžiavimas diktatoriui ir paskatinimas už agresiją situaciją tik pablogins, visada pablogindavo“, – tviterio žinutėje rašė G. Kasparovas.

„Prancūzija, Vokietija, senasis sapnas apie Europą ir Pasaulį, valdomą teisės, o ne ginklų, pasibaigė. 198 olandai MH17 skridę olandai, nužudyti Rusijos, 8 iš 10 Nyderlandų atstovų, susivienijantys su Putinu šiandien. Gėda.

Tai kapituliacija, blogesnė negu Miunchene 1938 m., nes susiduriama ne su nacių karo mašina. Jie susigūžia prieš „Gazpromą“ ir slepia savo vardus bei veidus.

To pakanka, kad persvarstyčiau savo poziciją prieš „Brexitą“. Jungtinė Europa buvo sukurta tam, kad per jos institucijas būtų skleidžiamos įstatymo ir žmogaus teisių vertybės. Be jų, institucijos tampa korupcijos ir priespaudos instrumentai.

Europos biurokratai, kurie sako norintys „išlaikyti Putiną prie stalo“ deryboms turėtų atsiklausti to Alepo gyventojų. Jeigu dar rastų gyvųjų“, – pasisakymą užbaigė opozicionierius.

Antradienį ETPA sutiko leisti sugrįžti Rusijos, anksčiau netekusios teisės balsuoti dėl Maskvos įvykdytos Krymo aneksijos, atstovams, kad rusai neišstotų iš šios žmogaus teises ginančios organizacijos.

Vis dėlto Ukraina ir Baltijos šalys teigia, jog toks žingsnis siunčia pasauliui netinkamą signalą, nes Maskva esą nepadarė nieko, kad nusipelnytų sankcijų atšaukimo.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt