Pasaulyje

2019.06.26 11:33

Vokiečių politiko nužudymu įtariamas vyras prisipažino

ELTA 2019.06.26 11:33

Kaselio apygardos administracijos vadovo Walterio Lübckės nužudymu įtariamas vyras davė prisipažįstamuosius parodymus. Tai trečiadienį pranešė Vokietijos vidaus reikalų ministras Horstas Seehoferis, kuriuo remiasi leidinys „Zeit“.

Birželio 15 d. policininkai pagal įtarimą nužudžius W. Lübckę sulaikė 45 metų amžiaus Kaselio gyventoją Stephaną E. Žiniasklaidos duomenimis, jis palaikė ryšius su dešiniaisiais radikalais, taip pat ir su neonacistine grupuote „Combat 18“. 1993 metais jis mėgino surengti išpuolį prieš pabėgėlių prieglaudą.

„Spėjamas nusikaltėlis davė prisipažįstamuosius parodymus“, – pareiškė ministras. Anot H. Seehoferio, įtariamasis teigia veikęs vienas. Pareigūnai aiškinasi jo elgesio motyvus.

Krikščionių demokratų sąjungos narys 65 metų W. Lübckė buvo rastas negyvas naktį į birželio 2-ąją prie savo namų. Jis mirė nuo šūvio į galvą.

Prieš tapdamas Kaselio administracijos vadovu W. Lübckė nuo 1999 iki 2009 metų buvo Heseno landtago deputatas. Politikas buvo žinomas savo liberaliomis pažiūromis, be kita ko, migracijos klausimais.