Pasaulyje

2019.06.26 09:55

Rusija gali vėl uždrausti vyno importą iš Sakartvelo

BNS2019.06.26 09:55

Sakartvelo vynų kokybės kontrolės sugriežtinimą paskelbusi Rusija gali netrūkus uždrausti jų importą, rašo verslo leidinys „Kommersant“.

„Rusijos ir Sakartvelo konfliktas gali neapsiriboti tiesioginių skrydžių draudimu. Po „Rospotrebnadzor“ pareiškimo dėl Sakartvelo vynų kokybės kontrolės stiprinimo, pareigūnai pradėjo rinkti informaciją, kokią dalį jie užima parduotuvių lentynose“, – teigia leidinys, remdamasis prekybos centrų atstovais.

Jų tvirtinimu, tokią informaciją neformaliai renka Žemės ūkio ministerija ir Vartotojų teisių apsaugos tarnyba („Rospotrebnadzor“).

Sakartvelo vynas sudaro apie 17 proc. viso Rusijos importuojamo vyno, o Rusijai tenka kiek daugiau nei du trečdaliai viso Sakartvelo vyno eksporto.

2006-aisiais Rusija paskelbė politinio atspalvio embargą kartvelietiškam vynui, importo uždraudimą oficialiai argumentuodama standartų neatitinkančia jo kokybe, kuris buvo atšauktas tik 2013 metų viduryje.

Rusijos ir Sakartvelo politiniai santykiai vėl pašlijo dėl praeitą ketvirtadienį Tbilisį apėmusios protestų bangos, išprovokuotos vieno Rusijos Valstybės Dūmos deputato kreipimosi į Sakartvelo parlamentą iš pirmininko tribūnos.

Penktadienį Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas uždraudė Rusijos oro bendrovėms skraidyti į Sakartvelą, o Sakartvelo avialinijoms – rengti skrydžius į Rusijos oro uostus. Šis draudimas įsigalios liepos 8-ąją.

Pirmadienį „Rospotrebnadzor“ paskelbė griežtinanti iš Sakartvelo importuojamų vynų kokybės kontrolę, akivaizdžiai reaguodama į Tbilisyje pastarosiomis dienomis vykusius audringus protestus prieš Kremlių.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.