Naujienų srautas

Pasaulyje2019.06.25 19:57

Rekordiniai karščiai išjudino Europos Vyriausybes: ribojamas greitis keliuose ir atidedami moksleivių egzaminai

BNS 2019.06.25 19:57

Į Europą antradienį atslinkus temperatūros rekordus galinčiai atnaujinti kaitros bangai, Vokietijos greitkeliuose vairuotojams buvo liepta sumažinti greitį, o Pasaulio moterų futbolo čempionato gerbėjus sinoptikai apipylė perspėjimais.

Meteorologai aiškina, kad neįprastai ankstyvus vasaros karščius, dėl kurių ketvirtadienį ir penktadienį kai kuriose vietovėse temperatūra gali pasiekti 40 laipsnių, lemia nuo Sacharos atslinkusi įkaitusio oro masė.

Ekspertai teigia, kad ilgainiui tokių karščio bangų vasaros pradžioje veikiausiai padažnės, nes planetos klimatas nuolat šyla.

Vokietijos sinoptikai įspėja, kad birželį gali būti viršytas ankstesnis šio mėnesio temperatūros rekordas – 38,5 laipsnio. Greitkelių, kuriuose greitis paprastai nėra ribojamas, dalyje ruožų buvo įvesti greičio apribojimai, nes esant itin šiltiems orams padidėja rizika, jog kelių danga gali būti iškilnota ir pažeisti transporto priemonių padangas.

Tuo metu šiauriau Kotbuso, antrojo pagal dydį Brandenburgo žemės miesto, šiuo metu siaučia didelis miško gaisras.

Pasak policijos, kova su šiomis liepsnomis, apėmusiomis rajoną, dar neatsigavusį nuo 2018 metais siautusios ugnies stichijos, gali tęstis kelias dienas.

Dabartinis gaisras laikomas itin pavojingu dėl nesprogusių šaudmenų, užsilikusių teritorijoje, kur yra įsikūręs vienas karių mokymo centras.

„Ateina pragaras“

Tuo metu Ispanijoje orų pranešėja Silvia Laplana, apibendrindama prognozes jos šaliai, perfrazavo pranašišką posakį iš fantastinio epo „Sostų karai“ („Game of Thrones“) „Ateina žiema“.

„Ateina pragaras“, – parašė ji socialiniame tinkle „Twitter“ ir prie žinutės pridėjo šios savaitės orų žemėlapį, kuriame didžioji dalis šalies teritorijos nuspalvinta skaisčiai raudona spalva.

„Žinoma, vasarą būna karšta, bet kai atslenka tokia plati ir intensyvi karščio banga, kurios metu, kaip prognozuojama, gali būti viršyti rekordai, tai NĖRA normalu“, – parašė ji.

Prognozuojama, kad itin karšta bus Ispanijos šiaurės rytinėje dalyje: pavyzdžiui, Gironos mieste temperatūra savaitgalį turėtų pasiekti 45 laipsnius, o Saragosoje – 44 laipsnius.

Sinoptikai taip pat perspėja, jog trečiadienį kaitros bangos pavojus ištiks penkias šalies šiaurines provincijas, o artėjant savaitgaliui – dar penkis regionus.

Perlenkta su perspėjimais?

Tarnybos taip pat imasi apsidraudžiamųjų veiksmų Prancūzijoje, kur vis dar su siaubus prisimenama 2003 metų rugpjūčio kaitros banga, kaip manoma, nulėmusi apie 15 tūkst. žmonių mirčių. Tąsyk dauguma aukų buvo savimi nepajėgiantys pasirūpinti senoliai.

Švietimo ministras Jeanas-Michelis Blanquer pirmadienį priėmė itin neįprastą sprendimą atidėti iki kitos savaitės nacionalinius moksleivių egzaminus.

Sveikatos apsaugos ministrė Agnes Buzyn neigė, kad vyriausybė elgiasi pernelyg atsargiai.

„Aišku, kad visiems, žinantiems [grėsmes], to yra per daug, bet jeigu galiu išvengti nebūtinų grėsmių, toliau siųsiu žinią apie prevenciją“, – televizijai LCI sakė A. Buzyn, turėdama omenyje perspėjimus apie kaitrą, skelbiamus per radiją, televiziją ir visuomeniniame transporte.

Prancūzijos miestuose vykstančių Pasaulio moterų futbolo čempionato rungtynių žaidėjos ir žiūrovai taip pat buvo apipilti paraginimais palaikyti tinkamą kūno skysčių balansą.

Pirmadienio vakarą Tarptautinė futbolo federacija (FIFA) priėmė neįprastą sprendimą leisti žiūrovams įsinešti vandens butelių į Paryžiaus stadioną, kuriame susitiko Švedijos ir Kanados vienuolikės.

Tačiau Anglijos rinktinės treneris Philas Neville`is optimistiškai kalbėjo apie orų poveikį turnyrui.

„Nėra jokios priežasties išsisukinėti – žaidėjos tam pasiruošusios“, – tvirtino jis.

Prancūzijos bitininkai ir ūkininkų organizacijos savo ruožtu sakė prognozuojantys „katastrofinį“ šių metų medaus priesukį po žiemą šalčio padarytos žalos, neįprastai lietingo pavasario ir dabartinių itin didelių karščių.

„Šeimos neturi ko valgyti, bitininkams tenka jas maitinti sirupu, nes joms gresia žūti nuo bado“, – pridūrė profesinė sąjunga, atstovaujantis daugeliui smulkių ūkių bitininkystės regionuose.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi