Pasaulyje

2019.06.25 15:13

Johnsonas: ES muitai britiškoms prekėms primintų Napoleono sistemą

ELTA 2019.06.25 15:13

Būtų labai keista, jei, įvykus „Brexitui“ be išstojimo sutarties, Europos Sąjunga nuspręstų įvesti muitus britiškoms prekėms, mano naujojo Jungtinės Karalystės (JK) premjero rinkimuose pirmaujantis Borisas Johnsonas.

Pasak B. Johnsono, rinkimuose kovojančio su užsienio reikalų sekretoriumi Jeremy'iu Huntu, dabartinės premjerės Theresos May su ES lyderiais pasirašytas „Brexito“ susitarimas yra „iš esmės žlugęs“. Jo teigimu, Didžioji Britanija turi būti pasirengusi išstoti be susitarimo, o ES turėtų tokiu atveju neįvedinėti muitų britiškų prekių importui.

„Būtų labai keista, jei ES pati nuspręstų įvesti muitus prekėms iš JK, mes tokių muitų neįvedinėtume. Tai neatitiktų nei verslo, nei vartotojų interesų. Toks žingsnis sugrąžintų Napoleono žemyninę sistemą“, – LBC radijui sakė B. Johnsonas, primindamas Prancūzijos imperatorių, XIX a. pradžioje bandžiusį atkirsti Didžiąją Britaniją nuo žemyninės Europos.

Buvęs užsienio reikalų sekretorius tikino norintis išrinkti „tinkamas dalis“ iš Th. May suderėtos „Brexito“ sutarties.

Vis dėlto, ES lyderiai ne kartą pabrėžė neleisiantys britams rinktis tik jiems patinkančių sutarties dalių. ES šalių sutarimu, į sutartį privalo būti įtrauktas punktas, neleisiantis vėl atsirasti valstybės sienai tarp Airijos ir Šiaurės Airijos. Kietojo „Brexito“ šalininkai ragina šį punktą iš susitarimo panaikinti.

Nepaisant kilusios politinės „Brexito“ krizės, B. Johnsonas tikino, kad išeitis gali būti rasta.
„Būkime pozityvūs. Pats laikas šiai šaliai nustoti taip nepasitikėti savo gebėjimu užbaigti šį reikalą“, – apie „Brexitą“ kalbėjo B. Johnsonas.

Jei JK išstojimas nebus dar kartą atidėtas, šalis Europos Sąjungą turėtų palikti spalio 31 d.