Pasaulyje

2019.06.25 14:47

Dėl rusiškų raketų Erdoganas pozicijos nekeičia

BNS2019.06.25 14:47

Prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas antradienį sakė, kad NATO narė Turkija liepos mėnesį gaus Rusijos raketinės gynybos sistemų S-400, nors šis kontraktas sukėlė įtampą tarp Ankaros ir Vašingtono.

„S-400 klausimas yra... tiesiogiai susijęs su mūsų suverenumu, ir mes dėl to nesitrauksime atgal“, – sakė R. T. Erdoganas, kurio kalbą transliavo televizija.

„Dievui leidus, S-400 pristatymas prasidės kitą mėnesį, – sakė jis. – Savo saugumo poreikiams patenkinti Turkijai... nereikia gauti leidimo, jau nekalbant apie pasidavimą spaudimui.“

R. T. Erdoganas pažadėjo pasinaudoti savo gerais santykiais su JAV prezidentu Donaldu Trumpu ir pabandyti mažinti įtampą per jų susitikimą Didžiojo dvidešimtuko (G-20) viršūnių susitikimo kuluaruose. Susitikimas vėliau šią savaitę vyks Japonijos mieste Osakoje.

JAV davė Turkijai laiko iki liepos 31-osios atsisakyti pirkti sistemas S-400 ir pagrasino priešingu atveju taikyti sankcijas bei sustabdyti Ankaros dalyvavimą amerikiečių naikintuvų F-35 programoje.

Turkija planuoja įsigyti 100 naikintuvų F-35 ir turi pelningų kontraktų gaminti šių lėktuvų dalis.

Ankaros santykiai su Vašingtonu pablogėjo dėl įvairių klausimų, įskaitant kontraktą pirkti S-400 ir JAV paramą Sirijos kurdų pajėgoms, kurias Turkija laiko teroristais.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt